Borowski, Gwiazda, Wyszkowski odpowiedzieli na list Frasyniuka do Prezydenta Dudy

dudapl.jpg

 

32 byłych działaczy napisało do prezydenta Andrzeja Dudy list, w którym zarzucają głowie państwa ideowy nawrót do czasów sprzed 1989 r. „Retoryka i działania obozu rządzącego to naśladowanie komunistycznych władców” – czytamy. Pismo podpisali m.in. Władysław Frasyniuk, Henryk Wujec, czy Jan Rulewski. Opozycja atakująca prezydenta doczekała się odpowiedzi. „Ze zdziwieniem i oburzeniem przeczytaliśmy List otwarty działaczy „Solidarności” i podziemia lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych do Prezydenta Andrzeja Dudy. Napisany językiem agresywnym i obraźliwym, nie tylko nie łagodzi języka debaty publicznej, ale tę agresję w sposób oczywisty eskaluje” – podkreślają sygnatariusze listu.

Załączamy odpowiedź na list byłych opozycjonistów do Prezydenta RP
 
Ze zdziwieniem i oburzeniem przeczytaliśmy List otwarty działaczy „Solidarności” i podziemia lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych do Prezydenta Andrzeja Dudy. Napisany językiem agresywnym i obraźliwym, nie tylko nie łagodzi języka debaty publicznej, ale tę agresję w sposób oczywisty eskaluje. Nie zamierzamy odpowiadać w podobnym tonie. Zarzuty postawione w tym liście fałszują obraz rzeczywistości, są w znakomitej większości albo niesprawiedliwe, albo kłamliwe.
 
Nasza Ojczyzna w niczym nie przypomina dziś PRL-u z którym tak jak Wy walczyliśmy i płaciliśmy utratą zdrowia i więzieniem!
 
Demokracja i wolność słowa nie były i nie są w Polsce zagrożone! Należy raczej ubolewać nad nadużywaniem wolności słowa i brakiem odpowiedzialności za nie.
Zmiany, jakie dokonują się w Polsce w wyniku demokratycznych wyborów roku 2015, dobrze służą Polsce i Polakom. Rządowe programy i projektowane reformy dają nadzieję, że Polska stanie się krajem przyjaznym nie tylko dla wąskiej grupy wybrańców, ale krajem równych szans dla wszystkich obywateli. 
Jeden punkt chcielibyśmy uwypuklić. Nie bez przyczyny konieczność reformy wymiaru sprawiedliwości jest dla większości Polaków sprawą oczywistą. Możemy się w debacie publicznej spierać o wiele spraw, takie są reguły demokracji, ale wymiar sprawiedliwości w obecnym kształcie stał się swoim własnym zaprzeczeniem. Zmiany w tym zakresie są po prostu niezbędne! Nie kiedyś, nie za rok czy lat pięć. Reforma ta – jeśli Polska ma być krajem sprawiedliwym – konieczna jest natychmiast!
Zakładamy, że Wy – przecież nasi koledzy z podziemia – chcecie dobra Polski. Widzimy je jednak inaczej. I to jest prawo demokracji, o które walczyliśmy.
Jest w nas wystarczająco dużo determinacji, by bronić Pana Prezydenta i rządu konsekwentnie realizujących zwycięski program wyborczy.
Zwracamy się więc do Was słowami Waszego listu do Prezydenta. Chcemy wierzyć, że znajdziecie w sobie siłę i staniecie ponad podziałami politycznymi, że podejmiecie działania, które sporom politycznym przywrócą cywilizowane ramy. Tego wymaga polska racja stanu”.

 
Waldemar Bartosz
Roman Bielański
Edward Bielawski
Adam Borowski
Tytus Czartoryski
Tomasz Dolecki
Joanna Duda-Gwiazda
Andrzej Filipczyk
Mieczysław Gil
Andrzej Gwiazda
Wacław Holewiński
Zdzisław Jurkowski
Andrzej Kaczmarek
Adam Kalita
Eugeniusz Karasiński
Andrzej Kołodziej
Józef Konkel
Franciszek Kopeć
Marian Król
Jerzy Langer
Romuald Lazarowicz
Andrzej Michałowski
Przemysław Miśkiewicz
Marek Muszyński
Wojciech Myślecki
Czesław Nowak
Jacek Jerzy Pilchowski
Anna Rakoczy
Janina Reliszko
Zofia Romaszewska
Andrzej Rozpłochowski
Zbigniew Sieczkoś
Jacek Smagowicz
Tadeusz Stański
Grzegorz Stawski
Grzegorz Surdy
Jacek Swakoń
Franciszek Szelwicki
Eugeniusz Szumiejko
Tomasz Wójcik
Krzysztof Wyszkowski
Ewa Zydorek

fot. youtube.com

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ