Wrocław wita Michnika: ” Kłamstwa Michnika wyrzuć do śmietnika „

front.jpg

Kochani, powiedział Jarosław Bogusławski, jesteśmy tutaj dlatego, że o 16.45 przyjedzie na zaproszenie Gazety Wyborczej i KOD-u , Adam Michnik, a my przywitamy go zgodnie z tradycją, jaki gość takie przywitanie.

Jarosław Bogusławski zorganizował przed budynkiem Uniwersytetu Wrocławskiego pikietę przeciwko naczelnemu GW, przeciwko szkalowaniu Polski i Polaków, przeciwko mówieniu nieprawdy, wreszcie wychwalaniu przez niego zasług – piórem i słowem – aparatu komunistycznego; czy to Kiszczaka, czy Jaruzelskiego także Wałęsy, Gieremka. Wrocław pana nie chce czy Kłamstwa Michnika wyrzuć do śmietnika – to najczęściej skandowane hasła przez zgromadzonych.

Kim jest Michnik? zastanawiał się Bogusławski; jest do wynajęcia ale nie dla każdego (…) dla Sorosa, Saksa dla międzynarodowych gangsterów finansowych.

Przygnała nas tutaj troska o dom wspólny, o dom ojczysty, mówił Bogusławski. My, Polacy jesteśmy zasłużeni dla Europy i świata. Ratowaliśmy Europę przed islamem, komunizmem, faszyzmem. Wiemy doskonale, jak wygląda zniewolenie, jak wygląda okupacja.

Dzisiaj, zarzucają nam obozy koncentracyjne, albo regularne mordy na Żydach i miast bronić dobrego imienia Polski, pan Michnik wdzięczy się do antypolskiej wspólnoty. Nie ma na to naszej zgody.  Jeśli głośno o nas powiedział „Polacy to stado baranów” to co można myśleć o „takim” intelektualiście? to anty-polak, dlatego przywitamy go cytatem z Herberta: Michnik jest manipulatorem, to jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny.

My jesteśmy świadomi, kim jest ten człowiek i jesteśmy po to aby podzielić się z państwem naszą wiedzą. Przez 27 lat Polska nie mogła podnieść się z kolan, między innymi dzięki takim osobom jak Adam Michnik. Wciąż próbuje się nami manipulować. Prawdy chcemy, winnych przyznania się do winy. To jest podstawa do budowania pokoju, mówił organizator.

Ktoś z idących na spotkanie z redaktorem poweidział przez mikrofon ” ta manifestacja to nieporozumienie, Michnik jest legendą opozycji, inna osoba „dzięki niemu możecie tutaj stać (…) to wielki człowiek, wielki intelektualista i autorytet. Kolejny życzył mu 100 lat, na co organizator: „gdyby się nawrócił, gdyby przeprosił Polaków, gdyby mówił prawdę (…) żeby z panem Grosem nie pluli na moją Ojczyznę – to niech żyje sto i więcej lat.

Młody student, Kacper z kolei powiedział: (…) pamiętam zasługi Michnika, to opluwanie mnie i moich kolegów 11 listopada w Warszawie. Wyśmiewał mnie i moich kolegów, kiedy obchodziłem żałobę po katastrofie smoleńskiej (…) on mówi o wolności słowa ale…tylko dla siebie, dla takich samych jak on..

Jarosław Bogusławski do wchodzących na uczelnię: zasługi Michnika to pseudozasługi, między innymi dlatego, że stoi on za działaniami przeciwko Polsce, przeciwko gnębieniu patriotów i  gloryfikowaniu oprawców stalinowskich.

Małgorzata Paw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj