6 stycznia 2019 Orszak Trzech Króli “Odnowi oblicze tej ziemi”

Już po raz dziewiąty w najbliższą niedzielę ulicami Wrocławia przejdzie Orszak Trzech Króli. W historii Polski są to największe uliczne Jasełka. Caritas tradycyjnie włącza się w organizację, będzie także kwesta na projekt “Misja Zupa”.

Rok temu uczestnicy Orszaku wsparli swoimi ofiarami odnowienie jadłodajni Caritas przy ulicy Słowiańskiej. Teraz chcemy zebrać fundusze na interwencyjny ciepły posiłek – zupę – która dotrze do bezdomnych w najmroźniejsze dni,  mówi Paweł Trawka z Caritas.

Odnowi oblicze tej ziemi to hasło tegorocznego Orszaku. Barwny korowód rozpocznie się na Ostrowie Tumskim od godz. 12:30. Na zakończenie Jasełek, na scenie w Rynku, zobaczymy Wrocławski Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca “Wrocław”.

Nie zabraknie Wrocławskiego Latarnika, który będzie niósł światło, mające symboliczny charakter – Jezusa Światłości Wiecznej – i Gwiazdora oraz Trzech Króli. To oni poprowadzą Orszak

Będzie nie tylko muzycznie, ale też trochę tanecznie, bo kolędowanie rozpocznie się od uroczystego, noworocznego poloneza. Zachęcamy aby rodziny przygotowały się do OTK – można przebrać się za anioły i pastuszków  – mówi Lilianna Sicińska, organizator.

W tym roku w Orszaku Trzech Króli w całej Polsce, będzie brało udział 752 miejscowości.

PODZIEL SIĘ