Symfonia czterech stron świata Stanisława Słowińskiego w Cavatina Hall Essentials

Symfonia czterech stron świata – imponująca historia muzycznej drogi

Program koncertu w Cavatina Hall nie jest typowy – Stanisław Słowiński zaprezentuje na nim własne dzieło, drugą autorską symfonię, utwór kilkuczęściowy rozpisany na wiele instrumentów, w tym orkiestrę i licznych solistów. Kompozycja zachowuje tradycyjną formę symfonii, choć zaskakuje swoim rozmachem i wykorzystaniem instrumentów z różnych stron świata. Ma ona opowiadać o podróży autora, który na przestrzeni lat odkrywał muzykę o różnym pochodzeniu. Różnorodność brzmień i stylów występujących artystów jest tu ogromna, dzięki czemu symfonia brzmi wyniośle i kompletnie.

Na koncercie 15 czerwca 2024 roku w sali koncertowej Cavatina Hall wystąpi wielu muzyków z różnych stron świata. Niektórzy posłużą się instrumentami ludowymi, w symfonii pojawiają się także partie wokalne. Opis koncertu i występujących artystów jest dostępny na stronie: https://cavatinahall.pl/events/stanislaw-slowinski-symfonia-czterech-stron-swiata/. Znajduje się wśród nich kompozytor dzieła, Stanisław Słowiński, Stanisław Słowiński Quintet, czyli założona przez niego grupa wybitnych muzyków jazzowych, InfraArt Chamber Orchestra, a także liczni goście specjalni nadający symfonii światowego charakteru.

Stanisław Słowiński, InfraArt Chamber Orchestra, grupa jazzowa i artyści zagraniczni

Kompozytorem, dyrygentem, a także solowym skrzypkiem na koncercie Symfonii czterech stron świata będzie oczywiście sam Stanisław Słowiński. To instrumentalista i producent muzyczny kształcący się w kierunku muzyki klasycznej i jazzowej, co dobrze słychać w tworzonych przez niego kompozycjach. Twórczość i kunszt muzyczny artysty zostały wielokrotnie nagrodzone – Słowiński to laureat Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta i Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Jazz Juniors. Koncertuje on w wielu krajach, i to nie tylko Europejskich. Występuje z własnymi grupami muzycznymi oraz różnymi orkiestrami. Na czerwcowym koncercie Stanisław Słowiński wystąpi w towarzystwie grupy jazzowej Stanisław Słowiński Quintet, orkiestrą InfraArt Chamber Orchestra, której Słowiński jest dyrektorem artystycznym oraz gośćmi specjalnymi – instrumentalistami i wokalistami, głównie zagranicznymi, którzy swoim wykonaniem wzbogacają brzmienie jego symfonii.

Cavatina Hall i cykl koncertowy Essentials – posłuchaj na żywo wirtuozerskich wykonań

Stanisław Słowiński wraz z orkiestrą, grupą jazzową i solistami wystąpi już w czerwcu w Cavatina Hall, nowoczesnej sali koncertowej w samym centrum Bielska-Białej. To nowa, świetnie wyposażona i pięknie wykończona sala z obszerną sceną i całymi setkami miejsc dostępnych dla słuchaczy na pod sceną i na balkonach. Wyróżnia się ona na tle innych tego typu obiektów przede wszystkim przez zastosowany system dźwięku przestrzennego, jeden z najnowocześniejszych na świecie. Efektem jest maksimum wrażeń z koncertu i dźwięk rozchodzący się wprost do słuchaczy zajmujących różne miejsca w sali. Lubisz emocje związane z wirtuozerskimi wykonaniami najwyższej klasy muzyki na żywo? Zajrzyj na oficjalną stronę internetową https://cavatinahall.pl/, przejdź do zakładki „Koncerty” i sprawdź zbliżające się wydarzenia.

W minionym roku w Cavatina Hall uruchomiony został nowy cykl koncertowy Essentials, a wraz z nim wdrożone liczne plany koncertów, głównie muzyki klasycznej, choć również modernistycznego jazzu czy współczesnych improwizacji. W tym roku w Bielsku-Białej wystąpią między innymi tacy artyści jak skrzypaczka Elisabeth Pitcairn, pianista Jarred Dunn czy NFM Orkiestra Leopoldinum. Do zobaczenia na koncercie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj