Najlepsze gry RPG na Xbox One

artykuł sponsorowany

Wiedźmin 3: Dziki Gon

W tej grze wcielasz się w postać Geralta z Rivii – wiedźmina znanego z wcześniejszych części tej serii stworzonego przez polskiego pisarza fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Tym, co najbardziej pociąga w tej produkcji jest nieograniczony świat, który można przemierzać wraz z wiernym towarzyszem – koniem Płotką. Ponad sto godzin rozwiązywania zadań i rozwikływania zagadek, a także granie w grę w grze – Gwinta – sprawia, że ciężko się od tego oderwać. Kiedy skończysz grać w ten tytuł, nie załamuj się. Czekają na Ciebie jeszcze rozbudowane dodatki.

Diablo III

Trzecia część kultowej gry typu hack’n’slash, której pierwszą odsłonę wypuszczono w roku 1996, drugą zaś w 2000. Twórcy długo czekali z kontynuacją, aż w roku 2012 zdecydowali się po raz kolejny zaprosić graczy do świata, w którym dominację przejęły siły zła. Wciągająca, choć bardzo prosta w przekazie gra ma szerokie grono zwolenników, którzy nawet po wielu latach dalej uważają ją za jedną z lepszych pozycji z tego gatunku,. Kto wie, może za kilka lat doczekamy się i czwartej części Diablo?

Najlepsze gry RPG na Xbox One2.jpg

Torment: Tides of Numenera

Gra, która wg twórców miała być duchowym następcą kultowego Planescape: Torment. Sądząc po reakcjach użytkowników grających w tę grę na konsoli Xbox One, tak właśnie się stało. Akcja rozgrywająca się w dalekiej przyszłości zgrabnie łączy w sobie elementy fantasy oraz Sci-Fi i wciąga bez ostrzeżenia. Spróbuj wcielić się w rolę głównego bohatera, znaleźć swoje miejsce na Ziemi i znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego ściga Cię byt znany jako Rozpacz…

Dragon Age: Inkwizycja

Dragon Age: Inkwizycja to gra fabularna sprzed 5 lat,w której gracz wciela się w przywódcę tytułowej Inkwizycji. Wraz z trzema dobranymi przez siebie kompanami będziesz musiał stawić czoła siłą zła, która sprowadza na świat potwory. Jednak w czasie przygody niejednokrotnie będziecie musieli podjąć decyzje wątpliwe moralnie – czy uda wam się ocalić świat?

Najlepsze gry RPG na Xbox One3.jpg

Dark Souls III

Perfekcyjny wybór dla graczy gustujących w nieco mroczniejszych klimatach gier RPG. Gęsta atmosfera otaczająca fantastyczny świat, w którym na każdym kroku czyha na Ciebie zagrożenie udziela się momentalnie każdemu. Rozgrywkę kreuje tu przede wszystkim przerażający klimat, fabuła odgrywa poboczną rolę, choć na przestrzeni całej gry spotkasz się aż z godziną przerywników filmowych dopowiadających historie z uniwersum.

Lords of the Fallen

Gra powstała przy współpracy z jednym z twórców Wiedźmina, Tomasza Gopa, prezentuje rozgrywkę osadzoną w fantastycznym świecie starożytnym, gdzie zamieszkująca na Ziemi ludzkość postawiła się tyranii bóstwa i zabiła je. Akcja rozgrywa się jednak tysiące lat po tych wydarzeniach, gdy bóg powstaje z martwych i wraca do świata ludzi, otoczony hordami demonów…