Radny Hanczarek [.N]: Rozszerzenie strefy płatnego parkowania jest dla mieszkańców a nie przeciwko

MP

Poszerzona strefa płatnego parkowania tak, bezpłatne parkingi nie. Żeby rozładować korki Miasto przyjęło politykę mobilności, która wiąże się z ładem przestrzennym Wrocławia. Na razie będzie to tylko opłata około 100 zł/mc za miejsce dla kierowcy auta zarejestrowanego we Wrocławiu.

Codziennie wjeżdża 280 tyś samochodów, jeśli dodać pojazdy zarejestrowane w naszym mieście, problem znalezienia wolnego miejsca do zaparkowania jest olbrzymi i z roku na rok coraz bardziej wzrasta. Remedium na korki i miejsca parkingowe to rozszerzone strefy płatnego parkowania. Tym samym bezpłatnych miejsc będzie mniej. Według zapewnień Ratusza podwórka mają być zabezpieczone specjalnymi zaporami przed samochodami.

Zmiany zostaną wprowadzone 1 września 2019 roku. Będą nowe stawki opłat za postój samochodów na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania. Zostaną wprowadzone opłaty abonamentowe dla mieszkańców Wrocławia. Dla niektórych użytkowników dróg będą stawki opłaty zerowej.

Granice strefy płatnego parkowania wywołały burzliwą dyskusję.

– Pomysł jest bardzo dobry, to jest ułatwienie parkowania mieszkańcom, zauważyła Agnieszka Kędzierska z Klubu Radnych .Nowoczesna.

– Podobnie wypowiada się Tomasz Hanczarek: Ilość samochodów wzrasta, codziennie jest trudniej zaparkować i nie da się uniknąć, żeby parkingi były droższe. Rozszerzenie strefy płatnego parkowania jest dla mieszkańców a nie przeciwko.

Zastanawiam się tylko, kto upadł na głowę? mówi Robert Pieńkowski z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. Kto i dlaczego wymyśla. Jeśli jest potrzeba uporządkowania jakiegoś miejsca, to zróbcie najpierw porządek, remont, rewitalizację…a zaczynacie od płatnego parkowania.

– Powinniśmy dążyć za takimi wzorcami jak  Kopenhaga, Wiedeń, Berlin czy Praga, w której strefa parkowania jest daleko od centrum, mówił Bartłomiej Ciążyński Klub Sojusz dla Wrocławia. Polecam kierowanie się wzorcami nowoczesnymi dużych, zachodnich metropolii.

PODZIEL SIĘ