KUPUJ POLSKIE, ogólnopolska akcja wspierająca gospodarkę

sklep.jpg

Młodzież Wszechpolska i Stowarzyszenie im. Przemysława II zainicjowała ogólnopolską akcję pn. KUPUJ POLSKIE. Jej celem jest wspieranie polskich przedsiębiorców i wytwórców.

Świadomość konsumencka, wyrażenie tożsame z dokonywaniem świadomego wyboru na podstawie informacji które posiadamy jest jedną z najważniejszych dziedzin w nauce o konsumpcjonizmie. Nasze wybory są kontrolowane przez korporacje, jesteśmy pod wpływem nachalnych reklam i nieuczciwej konkurencji. Rodzimy rynek zniszczony przez transformację ustrojową zbyt wolno się odbudowuje. Młodzież Wszechpolska uważa, że polska marka wygra, jeśli w procesie produkcji i sprzedaży będą brały udział tylko i wyłącznie nasze produkty.

Czy możliwa jest odbudowa polskiej gospodarki, opartej na tylko i wyłącznie na polskich wytwórcach, sprzedawcach i klientach?

Co zrobić aby w świadomości polskiego społeczeństwa zadziałał mechanizm samoobrony? Jeśli tylko cena jest barierą a za nią niska jakość, jak przekonać konsumentów do zakupu droższych produktów ale rodzimej produkcji?

Miłosz Tamulewicz, rzecznik wrocławskiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej mówi, że produkty zagranicznych firm tylko pozornie są tańsze, natomiast realnie są gorszej jakości dlatego wspieranie rodzimych producentów to nasz patriotyzm gospodarczy.

– Dzięki temu występują same korzyści dla nas. Wybierając polskie towary przyczyniamy się do poprawy kondycji gospodarki. Ten mały gest ma w rzeczywistości wielkie znaczenie również dla konsumentów. To gwarancja pracy dla Polaków. To nasz wkład w budowanie niezależnych polskich sektorów strategicznych, wytwórczych, bankowych, które uniezależnią nas od zagranicznego kapitału.

W ostatnim badaniu przeprowadzonym w Polsce wykazano, że już 46% Polaków sprawdza etykiety. Skąd produkt pochodzi, czy towar oznaczony jako ekologiczny czy etyczny społecznie. Świadomość społeczna wzrosła o 13% w stosunku do wcześniejszych badań a to oznacza, że zależy nam nie tylko na dobrym produkcie ale też na wpieraniu polskich przedsiębiorców i lokalnych wytwórców.

Patriotyzm gospodarczy dużą rolę odgrywa w Niemczech i pod tym względem możemy od nich brać przykład. Przykładem jest konsument na rynku niemieckim. Gdzie byliby gospodarczo Niemcy, gdyby kupowali Fordy zamiast rodzimych samochodów, także patriotyzm gospodarczy i patriotyzm konsumencki pokazuje, że jest jedną z dróg do wzrostu gospodarczego.

Potrzebne są działania, które akcję KUPUJ POLSKIE uczynią po prostu modą, mówi prezes Młodzieży Wszechpolskiej na Dolnym Śląsku Michał Grondalski

– W Polsce pochodzenie produktu jest na trzecim miejscu pod względem istotności. Pierwsza jest cena, potem jakość i na końcu pochodzenie produktu. Chcemy propagować rodzime produkty kierując informacje do wszystkich grup społecznych. Ulotki, plakaty, media społecznościowe a z osobami starszymi bezpośrednie rozmowy.

Tak naprawdę każdy z nas ma wpływ na to, czy polski przedsiębiorca przetrwa i w jakiej kondycji znajdzie się polska gospodarka. Dlatego chcemy pobudzić świadomość konsumencką i patriotyzm konsumencki. W osiedlowych sklepach, na targowiskach rozwieszane są nasze plakaty, które informują w jaki sposób możemy wspierać polską gospodarkę. Jak rozpoznać polskie produkty, co to jest aplikacja “Pola” i nasz kod kreskowy, który rozpoczyna się od “590”, dzięki zeskanowaniu wiemy od razu, czy producent płaci podatki w Polsce, czy nie. Nasze działania wspiera Poseł na Sejm Robert Winnicki, jeśli inni politycy będą czynić podobnie, takie akcje jak: KUPUJ POLSKIE, PRODUKT POLSKI czy TERAZ POLSKA wpłyną szybciej wiedzę i zachowania konsumenckie.

Ulotki i plakaty informują jak i dlaczego wzrost zamożności polskiego społeczeństwa zależny jest produkowania i kupowania w najbliższym regionie i co każdy z nas może zrobić aby zwięszyć polski PKB.

– Należy kupować produkty polskiego pochodzenia, najlepiej w lokalnych sklepach i targowiskach. Wtedy mamy realny wpływ na to co jemy i jak szybko rozwija się nasza gospodarka. KUPUJ POLSKIE to trzymanie pieniędzy w polskich bankach, tankowanie na polskich stacjach, ubieranie się u polskich producentów w polskich sklepach, także promowanie i korzystanie z polskiej turystyki i polskiej gastronomii i polecanie innym naszych produktów.

Dzięki akcji KUPUJ POLSKIE, Polacy przywiązują większą wagę do jakości i pochodzenia produktów, krzewiąc konsumencki patriotyzm, tak ważny w dzisiejszych czasach.

PODZIEL SIĘ