Zmiana formuły poszukiwań zaginionego Dawida. Nie wznowiono masowej akcji przeczesywania terenu

Dziś funkcjonariusze szczegółowo analizują zebrane w sprawie informacje. Nie wznowiono masowej akcji przeczesywania terenu.

W środę około północy zaginięcie 5-latka zgłosiła matka, gdy ojciec nie odwiózł dziecka w umówionym czasie.

Z informacji policji wynika, że mężczyzna zabrał Dawida z domu w Grodzisku Mazowieckim, a następnie popełnił samobójstwo.

To piąty dzień poszukiwań chłopca.

Największa w historii polskiej policji akcja poszukiwawcza trwa od czwartku.

Na podstawie zeznań świadków i nagrań z monitoringu funkcjonariusze odtworzyli drogę, którą poruszał się ojciec i dokładnie sprawdzili prawie 4 tysiące hektarów przylegających do niej terenów.

Rzecznik komendy stołecznej policji Sylwester Marczak podkreślił, że do zaplanowania kolejnych działań konieczna jest precyzyjna analiza już zebranych informacji.

– Mówimy tutaj zarówno o pracy procesowej, operacyjnej oraz wiedzy, jaką mamy dzięki licznym zgłoszeniom społeczeństwa. To maile, informacje telefoniczne, nagrania przekazane z kamerek samochodowych i monitoringu. Ta wiedza jest teraz szczegółowo weryfikowana. Chodzi o to by znaleźć wspólne punkty, które mogą przyczynić się do szybkiego zakończenia tej sprawy. To nasz priorytet – podkreślił Sylwester Marczak.

Dawid ma 110 centymetrów wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Ma jasne włosy. W momencie zaginięcia był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki.

Informacje związane z zaginięciem chłopca można zgłaszać do najbliższej jednostki policji lub dzwoniąc na numery telefonów 112 i 997.

Źródło: IAR, policja/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ