Porządek w każdej przestrzeni

Najczęściej regały oraz różnego rodzaju systemy magazynowe kojarzą nam się z fabrykami, hurtowniami a nawet bibliotekami czy mniejszymi lub większymi sklepami. Oczywiście każde z tych miejsc ma swoją specyfikę i wymaga zastosowania innych rozwiązań, które nie tylko będą bezpieczne, ale zapewnią również funkcjonalne możliwości korzystania z przechowywanych rzeczy. Na rynku znaleźć więc można systemy regałowe stałe i mobilne, takie, które można regulować i te, które są bardzo stabilne i na przykład sprawdzają się przy przechowywaniu towaru na paletach. Takie rozwiązanie oczywiście będzie wymagało również odpowiedniego zaplanowania całej przestrzeni.

  1. W trosce o logistykę
  2. Jak znaleźć odpowiedni regał?
  3. Regały do palet

W trosce o logistykę

Z jednej strony w planowaniu przestrzeni magazynowej chodzi o to, by na jak najmniejszej powierzchni pomieścić jak najwięcej rzeczy. Dlatego właśnie oferta Regalit – Systemy magazynowe odpowiada na bardzo różne potrzeby i pozwala spersonalizować przestrzeń magazynową pod konkretne uwarunkowania, a te będą inne w każdej z branż. Solidne regały stają się więc podstawą działalności wielu firm, a ich rozplanowanie daje szansa na to, że praca będzie przebiegać bez najmniejszych zarzutów. To tak zwane pionowe wykorzystanie przestrzeni pozwala na maksymalne jej wykorzystanie, poprawia efektywność pracy i niewątpliwie ma wpływ na oszczędności.

Jak znaleźć odpowiedni regał?

Nie ma jednego rozwiązania do wszystkich potrzeb. Przy planowaniu rozkładu regałów oraz ich parametrów warto ocenić, czego tak naprawdę będziemy potrzebować i na ile jesteśmy w stanie sobie pozwolić. Popularnością cieszą się na przykład modele bezśrubowe, które są elastyczne, niezwykle łatwe w montażu, a także w zakresie regulacji, co przydaje się na co dzień, gdy magazynuje się towary o zmiennej wielkości. Bez problemu można więc szybko zmienić wysokość półek, nie tracąc tym samym stabilności regału. To bardzo dobre rozwiązanie do hurtowni, sklepów czy warsztatów. Klasyczne modele skręcana są bardzo stabilne i łatwo je można rozbudować. To również najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Regały do palet

Specjalne systemy dedykowane są do hal przemysłowych umożliwiają również przechowywanie towaru na paletach. Oczywiście przy planowaniu przestrzeni należy wziąć pod uwagę fakt, że pomiędzy regałami musi przejechać wózek widłowy i musi mieć miejsce, by swobodnie manewrować i nie generować niebezpiecznych sytuacji. Oczywiście są różne rodzaje palet tak jak oczekiwania klientów, więc warto przy planowaniu skorzystać z pomocy specjalistów w zakresie projektowania przestrzeni magazynowych.