Nowinki technologiczne do domu

Z nowoczesnej technologii korzystamy coraz częściej i coraz chętniej. Pomaga usprawnić codzienne czynności, skracając przede wszystkim czas ich wykonania i nasze zaangażowanie. Trudno wyobrazić sobie dziś życie bez robotów kuchennych, piekarników wielofunkcyjnych czy automatycznych ekspresów do kawy. Zakup jakich nowinek technologicznych do domu warto rozważyć?

Roboty sprzątające

Porządki w domu nie należą do najprzyjemniejszych. Niewiele osób odpoczywa podczas mycia okien, odkurzania lub froterowania podłogi. W tym zakresie mogą wyręczyć Was urządzenia, które zaprojektowano tak, aby pomagały w domowych czynnościach, bez konieczności zatrudniania osoby do sprzątania. Mowa o robotach, które coraz częściej pojawiają się w mieszkaniach. Pomagają nie tylko w odkurzaniu, ale także w myciu podłogi.

Prawdziwą zmorą jest natomiast mycie szyb, szczególnie jeśli mieszkamy w nowoczesnym domu, w którym przeszklenia zajmują dużą powierzchnię. Tu również z pomocą przychodzą urządzenia, które umieszczone na szybie dokładnie ją umyją, nie pozostawiając smug i zacieków. Dzięki możliwościom, jakie daje szybka gotówka, możecie zakupić niezbędne wyposażenie i wchodzić do czystego mieszkania, które chwilę wcześniej posprzątały elektroniczne gosposie.

 

Inteligentny dom

Gorąca kawa w kuchni, którą zaparzył ekspres w momencie, w którym wstajemy z łóżka to nie science fiction. To rzeczywistość. Wystarczy zainwestować w inteligentne rozwiązania do domu, aby urządzenia same wykonywały określone czynności. Dzięki nowoczesnej technologii z poziomu telefonu możemy otworzyć bramę, włączyć ogrzewanie, zmienić temperaturę w pomieszczeniu czy zapalić światło.

System nie musi być projektowany już na etapie budowy domu. Można go zamontować w każdym momencie. Wystarczy zaprogramowanie sprzętu, który o określonych porach lub w określonych sytuacjach będzie wykonywał sekwencję zdarzeń. Jeśli chcecie, aby po wejściu do pomieszczenia automatycznie zapalało się światło lub wyłączał telewizor, gdy zadzwoni telefon, zainwestujcie w inteligentny dom. To nie tylko ułatwienie, ale także oszczędność w zakresie ogrzewania, rachunków za prąd czy wodę. Szybka gotówka jest idealnym rozwiązaniem, które pomoże Wam sfinansować zakup poszczególnych modułów.

 

Wszędzie muzyka

Miłośnicy muzyki pokochają kolejną propozycję, którą można zastosować w domu. System głośników sufitowych, umieszczonych w każdym pomieszczeniu, pozwoli na słuchanie muzyki wszędzie tam, gdzie aktualnie się znajdujecie, bez konieczności przenoszenia głośnika czy instalowania dodatkowego sprzętu. Sprzęt zaspokoi także oczekiwania audiofilów, którzy wymagają wręcz perfekcyjnej jakości dźwięku.

Korzystając z opcji szybka gotówka, możecie zainstalować w domu system, z którym połączycie się za pośrednictwem bluetooth. Przemieszczając się na przykład z telefonem po mieszkaniu, dźwięk idzie krok w krok za Wami, uruchamiając poszczególne głośniki. To świetna propozycja na imprezy domowe, na których możecie dać gościom możliwość samodzielnego układania playlisty.

Nowoczesny dom to nie tylko designerski wystrój, czy stylowe meble. To także technologia, ułatwiająca życie i usprawniająca codzienne czynności. Warto zdecydować się na niektóre rozwiązania, które zaoszczędzą nasz cenny czas, szczególnie w zakresie wykonywania powtarzalnych i monotonnych czynności, takich jak sprzątanie czy mycie okien.