CO Z PROJEKTEM WS. CZTERNASTEJ EMERYTURY?

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zapewniła, że na sto dni rządu na pewno będzie projekt ustawy w sprawie czternastej emerytury.  Szefowa resortu mówiła o tym na briefingu w Poznaniu.

Jak przypomniała, od tego roku tzw. trzynasta emerytura będzie świadczeniem wypłacanym co roku wszystkim emerytom i rencistom. Ma być wypłacona w kwietniu. Świadczeniem zostanie objętych 9 mln 800 tys. emerytów i rencistów.

Minister Marlena Maląg była też pytana o prace nad czternastą emeryturą.

– Przygotowujemy się. Tak jak było zapowiedziane, na sto dni prac rządu na pewno projekt ustawy będzie i na pewno dotrzymamy słowa, że w 2021 roku, tak jak było planowane, czternasta emerytura będzie wypłacana, ale proszę jeszcze chwilę poczekać – powiedziała minister Marlena Maląg.

Ustawę wprowadzającą na stałe trzynastą emeryturę Sejm przyjął w styczniu bieżącego roku. Teraz regulacjami zajmuje się Senat. Premier i prezes PiS obiecali emerytom wypłatę tego świadczenia przed wyborami parlamentarnymi.

Czternasta emerytura jest kolejnym pomysłem na zapomogę dla emerytów. Według zapowiedzi, jej wypłaty mają ruszyć w listopadzie 2021 roku.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ