Nawilżanie bez wysiłku – jak dobrze nawilżyć skórę podczas rutynowych czynności?

Nawilżanie całej skóry jest kluczowym czynnikiem, dzięki któremu zachowasz jej zdrowy wygląd, naturalny blask i przyjemną w dotyku miękkość. Wiele osób skarży się na zmiany skórne i przesuszenia, które powoduje coraz gorszej jakości twarda woda kranowa.

Możesz jednak temu bardzo łatwo zapobiec, a nowe rozwiązania na rynku kosmetycznym sprawią, że zadbasz o nawilżenie skóry bez przeznaczania na nie dodatkowego czasu, ale również bez zbędnego wysiłku. Dobre mydło nawilżające jest ważne, ale to nie jedyny arsenał w walce o lepszą, jeszcze gładszą skórę.

Nawilżenie = nawodnienie
Pierwszym kluczowym czynnikiem, bez którego niewiele zdziałasz kosmetykami, jest prawidłowe nawilżenie od zewnątrz. Pij przynajmniej 2 litry wody dziennie – zawsze i codziennie! Dobre nawodnienie zapewnia skórze sprężystość. To właśnie dzięki niemu skóra ściśnięta w jednym miejscu natychmiast wraca do poprzedniego stanu. Kolejnym kluczowym krokiem, który musisz zrobić jest nawilżanie ciała odpowiednimi do rodzaju i potrzeb skóry kosmetykami. Myśląc o nawilżaniu ciała, prawdopodobnie jako o pierwszym pomyślisz o balsamie nawilżającym, mleczku lub maśle do ciała. Ok. Ale czy wiesz, że czasami możesz pominąć ten etap, jeśli zadbasz o skórę już w trakcie mycia?

Nawilżaj skórę podczas mycia

Nawilżający żel pod prysznic nie tylko myje skórę. W zależności od wyboru jego rodzaju może ją również ujędrniać, napinać i nawilżać. Ciało podczas ciepłej kąpieli lub prysznica zdecydowanie lepiej wchłania wszystkie substancje zawarte w kosmetykach. Pory skóry się otwierają, a wszystkie najlepsze składniki zawarte w formule wybranego żelu wnikają w jej warstwy jeszcze głębiej. Jeśli zależy Ci na nawilżeniu, wybieraj żele z oliwką lub naturalnymi olejkami. Szukaj też w składzie witaminy B3, gliceryny i np. prawdziwego masła shea. Do zadań specjalnych musisz wytoczyć nieco cięższe działa. Jeśli masz skórę atopową, bardzo wysuszoną i zaczerwienioną, zamiast żelu możesz użyć olejku do mycia. Dobrze może się sprawdzić np. Bioderma Atoderm olejek pod prysznic, który jest dedykowany do cery bardzo wrażliwej i wymagającej dobrej ochrony przed twardą wodą i załagodzenia swędzenia występującego po umyciu ciała. Tego rodzaju kosmetyków można używać rutynowo, jako zamiennik żelu lub mydła pod prysznic. To, co ważne – dobre nawilżenie pod prysznicem może spowodować, że skóra nie będzie wymagała dodatkowych zabiegów po wysuszeniu ciała. Fajnym i wygodnym rozwiązaniem są też błyskawiczne balsamy pod prysznic w piance, które nakłada się na umytą skórę, zostawia na minutę/dwie i spłukuje letnią wodą. W tym czasie możesz np. umyć zęby. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się rano, kiedy masz mało czasu do wyjścia z domu, a nie chcesz czekać z ubieraniem się, do czasu aż balsam się wchłonie w skórę.

Jeśli dbasz o swój czas równie jak o ciało, korzystaj z nawilżających kosmetyków 2w1, czyli takich, które mogą zastąpić balsam do ciała, ponieważ działają na skórę już podczas mycia. Mocno przesuszona skóra nie potrzebuje peelingów. Najpierw zadbaj o odbudowę jej naturalnego balansu. Kiedy będzie odpowiednio nawilżona, przestanie się nie tylko łuszczyć, ale również nie będzie przetłuszczać. Jeśli chcesz działać prewencyjnie – nie rezygnuj z balsamu do ciała, ale zamień zwykły żel pod prysznic na taki z działaniem nawilżającym.