Wrocław: MPK dowiezie na drugą turę osoby z ograniczoną mobilnością

(GRAD), CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Przed nami, już 12 lipca, druga tura wyborów prezydenckich. Pomożemy w dostaniu się do lokali wyborczych osobom z ograniczoną mobilnością, tak samo jak zrobiliśmy to podczas pierwszej tury.

Z naszej pomocy w dostaniu się do lokali wyborczych podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich skorzystało kilkudziesięciu seniorów. Były to osoby, dla ktorych przeszkodą w zagłosowaniu nie był odpowiednich kandydatów, ale problem z mobilnością. Postanowiliśmi, tak jak rok temu, dowieźć wyborców naszym busem (od tego roku zwanym Streetbusikiem) do odpowiednich lokali wyborczych.

Z naszej pomocy, tak samo jak rok temu podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego, skorzystała pani Zofia z Biskupina. W tym roku kończy 100 lat i daje przykład, że wiek ani ograniczenia ruchowe nie są przeszkodą, by wziąć udział w głosowaniu.

Jak się zgłosić?

Przyjmujemy zgłoszenia przez Infolinię (71 321 72 71 lub 71 321 72 70), która czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 21:00. Telefony będą przyjmowane do przyszłej środy (tj. 8 lipca) do godziny 21:00.

Propozycja MPK jest uzupełnieniem oferty, która już funkcjonuje w Miejskim Biurze Wyborczym.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ