Ubezpieczenie studenckie – na jakie warto się zdecydować?

Już niedługo październik, a wraz z nim początek roku akademickiego. Jeszcze przed jego rozpoczęciem warto zainteresować się ubezpieczeniem studenckim. Odpowiednio dobrane zapewnia bezpieczeństwo nie tylko w trakcie nauki, ale także pracy, podróży czy uprawiania sportów.

1. Ubezpieczenie NNW dla studentów – czy jest niezbędne?
2. Ubezpieczenie dla studenta — przegląd potrzeb i dostępnych wariantów

Ubezpieczenie NNW dla studentów – czy jest niezbędne?

Studia to czas różnorodnych aktywności i próbowania nowych rzeczy. Obecnie studenci spędzają czas nie tylko w murach uczelni, ale także w pracy i na oddawaniu się nowym zainteresowaniom. Wszystko to sprawia, że niezbędne może stać się ubezpieczenie.
Studenci mają dostęp do ubezpieczenia z NFZ. Do 26 roku życia uczeń zgłaszany jest do ubezpieczenia przez pracującego członka rodziny, w tym także współmałżonka. W przypadku, gdy jest to niemożliwe, student ma prawo wnioskować o to do uczelni. Warto wspomnieć, że takie procedury obowiązują także w przypadku studentów do 26 roku życia. Po ukończeniu tego wieku student może być zgłoszony do NFZ jedynie poprzez uczelnie. Musi być to jednak poprzedzone wnioskiem żaka.
Warto podkreślić, że ubezpieczenie obowiązuje do 4 miesięcy po ukończeniu nauki.
Obok ubezpieczenia NFZ w czasie studiów warto zdecydować się również na ubezpieczenie od niebezpiecznych wypadków. NNW dla studenta daje mu komfort finansowy w trakcie pobytu w szpitalu lub w czasie leczenie po wypadku.

Ubezpieczenie dla studenta — przegląd potrzeb i dostępnych wariantów

Ubezpieczenia dla studentów różnią się od siebie zakresem ochrony, a przy tym ceną. Przed jego wykupieniem warto zatem dokładnie przeanalizować, co wchodzi w zakres pakietu, szczególnie w przypadku zajmowania się sportem podwyższonego ryzyka lub częstego podróżowania.

Dobrą opcją mogą być np. karty studenckie, które uprawniają do zniżek, a przy tym zapewniają polisę NNW.

Ubezpieczenie studenckie oferowane jest również często przez uczelnie.
W tym przypadku jest to rodzaj ubezpieczenia grupowego, co oznacza, że pakiet jest tańszy, ale przy tym zazwyczaj podstawowy. Oznacza to, że w razie wypadku odszkodowanie nie będzie wysokie. Polisa nie uwzględnia również najczęściej wszystkich rodzajów sportów i aktywności.

Wybierając ubezpieczenie dla studenta, nie warto kierować się jedynie ceną, ale przede wszystkim, zakresem ochrony, jaka wchodzi w skład pakietu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ofert, dzięki czemu możliwe jest dobranie odpowiedniej opcji do swojego trybu życia i aktywności.

PODZIEL SIĘ