Ł. SZUMOWSKI PODCZAS ZEZNAŃ PRZED KOMISJĄ DS. WYBORÓW KORESPONDENCYJNYCH: W 2020 R. REKOMENDOWAŁEM PREMIEROWI ODŁOŻENIE WYBORÓW O DWA LATA

Były minister zdrowia, Łukasz Szumowski, powiedział, że w 2020 roku rekomendował odłożenie wyborów prezydenckich o dwa lata. Zeznając przed sejmową komisją śledczą do spraw wyborów korespondencyjnych, podkreślił, że przedstawił taką rekomendację premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

– Z punktu widzenia zdrowotnego najlepiej, gdyby przedłużyć kadencję urzędującego prezydenta i nie organizować wyborów przez dwa lata, natomiast jeśli to się nie zadzieje, to rozumiejąc konstytucyjne uwarunkowania, trzeba wybrać formę najbezpieczniejszą z punktu widzenia zdrowia i życia – zaznaczył Łukasz Szumowski.

Łukasz Szumowski powiedział, że nie zajmował się datą i formą wyborów, bo za to odpowiadał Sejm. Jak wskazał, najbezpieczniejszą formą głosowania byłyby wybory elektroniczne. Świadek dodał, że starał się rzetelnie informować o przebiegu epidemii oraz wypowiadać spokojnie i merytorycznie. Podkreślił, że epidemia była sytuacją wyjątkową.

Komisja ds. tzw. wyborów kopertowych przesłuchiwała dziś też byłego dyrektora Pionu Informatyki i Telekomunikacji Poczty Polskiej, Pawła Skórę.

RIRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj