IZRAEL PRZEPROWADZIŁ NOCNY ATAK NA IRAN

Izrael.jpg

Świat wzywa do deeskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie. Apel pojawia się po nocnym ataku Izraela na Iran.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, wezwała Iran, Izrael i ich sojuszników do zaprzestania destabilizacji regionu. Jak powiedziała „absolutnie konieczne jest, aby wszystkie strony powstrzymały się od dalszych działań”.

O deeskalację konfliktu zaapelowali też m.in. wicepremier Włoch, unijny minister ds. europejskich, rzecznik chińskiego MSZ oraz Egipt i brytyjscy parlamentarzyści.

Politolog Marcin Krzyżanowski powiedział, że atak Izraela na Iran to powrót do dotychczasowej wojny między tymi państwami.

– Dominuje narracja, że atak został przeprowadzony przez bliżej nieokreślonych sabotażystów. Z terytorium Iranu zadziałała obrona przeciwlotnicza, która zestrzeliła trzy minidrony. Istotne jest to, że w irańskich mediach jak dotąd ten atak, incydent jest traktowany pobłażliwie – zaznaczył Marcin Krzyżanowski.

Izraelski urzędnik anonimowo powiedział mediom, że nalot na Iran miał zasygnalizować Iranowi, że Izrael jest w stanie uderzyć wewnątrz kraju.

Izrael zaatakował dziś także w Syrii. Uderzenia były wymierzone w instalację radarową syryjskiej armii na południu kraju.

RIRM/TV Trwam News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj