Według dyżurnego inspektora Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu poziom przekroczenia dla pyłu zawieszonego PM10 będzie się utrzymywał.
Bezwietrzna pogoda i niskie temperatury, to główna przyczyna przekroczenia poziomu alarmowego. Normą jest 200 μg/m3. Od wczoraj stan przekroczony jest o 60 μg/m3. Jak informują służby meteorologiczne zjawisko to utrzyma się przynajmniej do środy.
Inspektorat radzi małą aktywność. Na zewnątrz nie powinniśmy wychodzić.
Dyżurny WIOŚ zaleca opalanie domów i mieszkań dobrej jakości węglem czy koksem lub paliwami gazowymi i olejowymi Nie można palić śmieci, ważne aby kupować dobrej jakości węgiel, koks czy drewno.
Na bieżąco można sprawdzać komunikaty na stronie www.wroclaw.pios.gov.pl
Foto i źródło: wroclaw.pios.gov.pl
















