Piotr Maryński: To będą dobrze wydane pieniądze

Jednozgloskowiec, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Gmina Wrocław dołoży 952 tys.zł Marszałkowi Dolnośląskiemu – jako dotację celową – w ramach przewozów w granicach administracyjnych miasta. Wczoraj radni na sesji RM przegłosowali uchwałę  w sprawie”rekompensaty na rzecz Kolei S.A. w związku ze świadczeniem przez nie usług w zakresie świadczenia publicznego transportu zbiorowego, jako podmiotu wewnętrznego Województwa Dolnośląskiego”.

Była to formalność, mówi Piotr Maryński

Jednogłośnie wprowadziliśmy korektę do budżetu na 2017 rok. Wszyscy bowiem zdajemy sobie sprawę, że mieszkańcy Wojnowic i przyległych osiedli przesiadając się z samochodów do pociągu, odkorkują miasto. Odbyła się co prawda dyskusja o tzw. obłożeniu, jednak to jest bardzo dobry kierunek działań, już wiadomo, że linia będzie remontowana na całym kierunku, czyli od Jelcza, w kierunku Wrocławia. To będą dobrze wydane pieniądze.

Mieszkańcy Wojnowa, najdalej na wschód wysuniętego wrocławskiego osiedla a także Sołtysowic, Strachocina i Kowal od ponad miesiąca korzystają z połączenia kolejowego z centrum miasta. Pociągi obsługiwane są przez Kolej Dolnośląską. Inwestycja wyniosła około 1,1 mln. zł, została w całości sfinansowana przez Urząd Marszałkowski. Zrobiono nowe wiaty, uporządkowano teren stacji, poprawiono nawierzchnię peronów, wyznaczono pasy bezpieczeństwa i wiele innych niezbędnych czynności. W międzyczasie Gmina prowadziła rozmowy z Zarządem Województwa o współfinansowaniu w granicach miasta kosztów przewozu pasażerów 13 par pociągów. W przyszłym roku będzie więcej pociągów i wszystkie będą dojeżdżały do Dworca Głównego.

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ