Z byłymi politykami PiS-u, ale bez Nowoczesnej. Nowy klub Jacka Sutryka

MP

O chęci stworzenia silnego, prezydenckiego klubu w Radzie Miejskiej Wrocławia Jacek Sutryk informował pod koniec grudnia. Stało się to tuż po prawdziwej próbie sił, czyli głosowaniu nad projektem budżetu. Teraz klub Forum Jacka Sutryka Wrocław Wspólna Sprawa staje się faktem. Tworzą go politycy z różnych środowisk – od lewicy po PiS.

Rozmowy na temat powołania klubu trwały już od dłuższego czasu. Ostatecznie w jego skład wejdą politycy PO, SLD, a także radni związani niegdyś z Rafałem Dutkiewiczem – przede wszystkim Jarosław Krauze, który będzie szefem nowego klubu. Do koalicji dołączyło trzech radnych PiS, wyłamał się natomiast Michał Górski z Koalicyjnego Klubu Obywatelskiego. Teraz Jacek Sutryk dysponuje 19 głosami w 37-osobowej radzie.

Przypomnijmy. 17 grudnia radni spotkali się na sesji, podczas której zaplanowano m.in. głosowanie nad budżetem. Z koalicji początkowo chciało się wyłamać ośmiu radnych Nowoczesnej, którzy zagrozili, że będą przeciw uchwale w przypadku niespełnienia ich postulatów. W międzyczasie do poparcia projektu udało się jednak namówić trzech radnych Prawa i Sprawiedliwości. Ostatecznie budżet przeszedł miażdzącą przewagą głosów. „Za” były wszystkie kluby koalicji, a także trzech radnych PiS – Michał Piechel, Mirosław Lach i Jerzy Skoczylas (imiennik znanego aktora, który dawniej także zasiadał w radzie). Łącznie dało to 28 głosów. „Przeciw” zagłosowało zaledwie dziewięciu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ