wSieci”: Komorowski i rząd Tuska chcieli sprzedać polskie lasy, by zapłacić za mienie pożydowskie. Dlaczego Komorowski ucieka od wyjaśnień?!

puszcza.jpg

Polskie lasy miały pójść pod młotek. Prezydent Komorowski obiecał Amerykanom, że za uzyskane w ten sposób pieniądze wypłaci Żydom odszkodowania za utracone w naszym kraju mienie. Dlaczego ta informacja ukrywana jest przed Polakami?

tajny plan sprzedaży polskich lasów ujawnia na podstawie opublikowanej przez portal WikiLeaks notatki ambasadora USA w Polsce, Marzena Nykiel.

Prywatyzacja kopalń i likwidacja polskiego przemysłu wydobywczego to tylko czubek góry lodowej. Doniesienia ostatnich tygodni obnażają obłudę rządu i dowodzą, jak głęboko zakrojony był plan wyprzedaży polskiego majątku. Po zniszczeniu stoczni, hut, kopalń, fabryk  i przetwórni dobrano się do ostatniego bastionu. Platforma Obywatelska, obłudnie zapewniając, jak bardzo troszczy się o polską ziemię i państwowe lasy, konsekwentnie parła do ich prywatyzacji

— pisze Marzena Nykiel.

I dodaje, że „opublikowana przez portal wPolityce.pl tajna notatka ambasadora USA w Polsce ujawniona przez WikiLeaks nie pozostawia złudzeń”.

Bronisław Komorowski i Donald Tusk zamierzali sprzedać lasy i nieruchomości należące do skarbu państwa, by zdobyć środki na wypłatę odszkodowań za mienie odebrane Żydom przez Niemców i Sowietów. Komorowski złożył taką obietnicę w styczniu 2009 r., a jego deklaracja jest kluczem do zrozumienia szeroko zakrojonej strategii rządu. Ambasador Victor H. Ashe zaraportował do Departamentu StanuUSA, że „Komorowski stwierdził, iż premier Tusk zmusi niepokornych ministrów, […] by »dołożyli się do rekompensat«, sprzedając państwowe lasy i nieruchomości

— podaje Nykiel.

Pomysł był prosty i miał zostać przeprowadzony błyskawicznie na ostatnim posiedzeniu Sejmu minionego roku. W przeładowany program przedświątecznych, nocnych obrad, między poprawki budżetowe i związki partnerskie wciśnięto fundamentalną sprawę lasów, zapewniając, że proponowane zmiany jeszcze bardziej je zabezpieczą. Ewentualną debatę miał zagłuszyć chamski rechot Twojego Ruchu pastwiącego się nad sałatką prof. Krystyny Pawłowicz

— pisze publicystka.

Rząd PO kilkakrotnie składał obietnice wypłacenia odszkodowań Żydom za zagrabione przez Niemców i Sowietów mienie. W 2008 roku, a następnie w 2010 Donald Tusk zaskarbił sobie sympatię tych środowisk, które ogłosiły, że w sprawie restytucji mienia „nastąpił przełom”.

źródło: wpolityce.pl

6 KOMENTARZE

  1. Cała układanka pomalu się zamyka!Moźna teraz zrozumiec dlaczego tak usilnie PO starało sie za wszelką cenę utrzymać władzę!Byliśmy oszukiwani!Wiedzieli co się będzie działo gdy do władzy dojdzie PIS!Teraz starają się w kazdy mozliwy sposób utrudniać rządzàcym sprawowanie władzy.Władzy ktora nie układa się z nimi!!!

  2. To dlatego amerykańska prywatna firma EMITEL (dawniej Polska), na spółkę z amerykańskimi właścicielami sieci stacji TVN w każdy możliwy sposób sabotują działalność Rządu, Prezydenta, Sejmu i Senatu. Kolejnym dowodem na to jest między innymi zakłócenie emisji TVP-1, TVP-Info i pozostałych stacji na MUX-3 od godziny 19.34 tj. w czasie programu WIADOMOŚCI dnia 3 Maja 2018 – Święto Państwowe. EMITEL już kolejny raz „wycina” taki numer p-ko Telewizji Publicznej w czasie ważnych wydarzeń w Kraju a więc: WYBORY, ORĘDZIE do Narodu Premier Beaty Szydło a teraz Święto Konstytucji 3 Maja. Dlaczego Polskie Służby Specjalne milczą ??? Boją się drażnić amerykanów ??? To jest tak jak było w latach 1938-1939 kiedy V Kolumna Wrogów Polski robiła co chciała a ówczesne Polskie Władze po cichu twierdziły, że nie należy drażnić Niemców. Panie Premierze Morawiecki – Do Roboty !!!

  3. Jak Wam napisać komentarz aby się ukazał ? Dla kogo pracujecie ? Zablokowaliście mój komentarz, który przed chwilą napisałem.

  4. Widzę, że Redakcja niniejszego portalu, też prawdopodobnie „boi się drażnić Niemców”. A może amerykańskich Żydów ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj