66 milionów za portal Urzędu Marszałkowskiego? To już niemal pewne

portal 66.jpg

Wszystko wskazuje na to, że portal Urzędu Marszałkowskiego o Dolnym Śląsku, który kosztować ma 66 milionów złotych, zostanie uruchomiony. Zmiana umowy zawartej z warszawską spółką Qumak jest mało prawdopodobna – stwierdził w rozmowie z naszym portalem Jarosław Obremski.

Senator z Obywatelskiego Dolnego Śląska jest inicjatorem akcji “Nie dla portalu za 66 milionów”. To wyraz sprzeciwu wobec działań Urzędu Marszałkowskiego, który na powstanie i obsługę strony internetowej o Dolnym Śląsku przeznaczył gigantyczną kwotę.

Mnie się wydaje, że w dużej mierze rzecz już jest rozstrzygnięta, ponieważ umowa z warszawską firmą jest już podpisana. Jej zmiana wymagałaby daleko idącej modyfikacji, na którą zgodę wyrazić musiałaby spółka Qumak.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kontrolę w związku z powstaniem portalu ma jednak przeprowadzić Najwyższa Izba Kontroli.

Tymczasem Obremski nie zmienia swojego podejścia do inicjatywy byłych już władz województwa:

Chciałem zaprotestować przeciwko głupiemu sposobowi wydatkowania pieniędzy i pewnej metodzie wykorzystania okresu wakacyjnego, by można było przeprowadzać inicjatywy, które przechodzą niezauważalnie.

Portal urzędu marszałkowskiego za 66 milinów zdaje się wpisywać w proces marnowania europejskich funduszy.

Boję się, że te pieniądze będą pieniędzmi zmarnowanymi. Fundusze europejskie czasami nas psują, a nie pomagają w rozwoju. Nie wierzę, że ten portal przyczyni się do rozwoju Wrocławia i Dolnego Śląska – powiedział nam senator.

Na skutek zmian we władzach województwa trudno się spodziewać, by ktokolwiek poniósł odpowiedzialność za wydanie gigantycznej kwoty na stronę internetową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ