Biskup świdnicki: Dziennikarze fałszują obraz Kościoła z obawy przed utratą pracy

Biskup swidnicki.jpg

Jaki to kraj ojczysty, który nie zapewni młodemu pokoleniu miejsca, przyszłości dla tego pokolenia? Takie są czasy! – mówił na spotkaniu opłatkowym z dziennikarzami biskup diecezji świdnickiej Ignacy Dec.

Podczas spotkania z dziennikarzami, biskup przytoczył artykuł opublikowany w tygodniku „wSieci”, w którym ksiądz Dariusz Kowalczyk scharakteryzował medialną modę na przedstawianie Kościoła.

Według relacji biskupa, media najczęściej mówią o potyczkach (np. gender) przez które rzekomo od Kościoła odwracają się ludzie młodzi i wykształceni. Tematem numer dwa jest ojciec Rydzyk kreowany na faszystę, nacjonalistę, antysemitę, co przysłania ikonę Jana Pawła II. Wśród stawianych zarzutów znajduje się również pedofilia, zachłanność na dobra materialne i dalekość od postawy papieża Franciszka.

Biskup podkreślił, że dziennikarze i pracownicy mediów rozumieją słowo hipokryzja, bo w tych czasach trudno jest pracować według własnego sumienia – Trzeba z czegoś żyć, utrzymać rodzinę, opłacić mieszkanie; trzeba pracy, a pracy wszędzie dzisiaj brakuje – powiedział na spotkaniu w seminarium duchownym w Świdnicy. I zwrócił uwagę na trudną sytuację gospodarczą w Polsce: – Księża chodzą po kolędzie i przynoszą nam wiadomości drastyczne, czasem dramatyczne, niekiedy i tragiczne. Nie ma ludzi – zwłaszcza młodych. Opuszczają kraj. Jaki to kraj ojczysty, który nie zapewni młodemu pokoleniu miejsca, przyszłości dla tego pokolenia? Takie są czasy.

Spotkania opłatkowe w Świdnicy organizowane są od wielu lat. Biorą w nich udział również dziennikarze mediów nieprzychylnych Kościołowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj