Kłodzko: Rodzinny biznes dyrektorki szpitala powiatowego pod lupę posłanki z PiS

szpital 3.jpg

Dolnośląska posłanka z sejmowej komisji zdrowia chce wiedzieć, czy dyrektorka szpitala powiatowego w Kłodzku działa na niekorzyść placówki, którą prowadzi, wspierając jednocześnie firmę swojego męża i syna.

O sprawie zrobiło się głośno, kiedy synowa dyrektorki, złożyła zawiadomienie do CBA. Według Joanny Radziejewskiej, teściowa-dyrektorka działa na niekorzyść placówki poprzez dążenie do przejmowania personelu i kontraktów z NFZ dla niepublicznej przychodni Life-Med.

Przypomnijmy: Współwłaścicielami firmy Life-Med w Kłodzku są mąż i syn dyrektorki.

Teraz rodzinnym biznesem zainteresowała się posłanka Anna Zalewska (PiS), która zasiada w sejmowej komisji zdrowia. W piśmie do starosty kłodzkiego Macieja Awiżenia poinformowała o swoim uczestnictwie w najbliższej sesji Rady Powiatu Kłodzkiego, ponieważ chce w tej sprawie zabrać głos.

Posłanka wskazuje, że Life-Med prowadzi działania konkurencyjne dla powiatowego szpitala.

„Należy w tym miejscu wskazać, że w 2012 roku zrealizowano dwa zamówienia publiczne o wartości szacunkowej poniżej 200 000 €. Wyłonionym w procedurze oferentem, w obu przypadkach, był Life-Med – pisze do starosty posłanka. I dodaje: Nie ulega wątpliwości, że działalność przedsiębiorstwa Life-Med, należącego do bliskiej rodziny Dyrektora ZOZ-u, ma wymiar konkurencyjny wobec placówki prowadzonej przez samorząd powiatowy.”

Zalewska domaga się od starosty odpowiedzi, czy rodzinne koligacje zdecydowały o tym, że szpital powiatowy nie przystąpił do obu przetargów.

„Czy zdaniem Pana Starosty zaniechanie przystąpienia do wymienionych przetargów przez dyrektorkę ZOZ-u nie wynikało z istniejących koligacji rodzinnych i wzmocnienia oferty zewnętrznego podmiotu kierowanego przez jej syna? Czy takie postępowanie nie wyczerpuje, Pana zdaniem, znamion działania na szkodę placówki, której organem prowadzącym jest samorząd powiatowy?”– pyta Zalewska starostę, zwracając się o przedstawienie pilnych wyjaśnień w tej sprawie.

Sesja Rady Powiatu Kłodzkiego z udziałem posłanki Anny Zalewskiej odbędzie się w środę 12 lutego.

Pisaliśmy już o tej sprawie Rodzinny biznes dyrektorki szpitala

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ