Pracują dla stadionu, płaci im MPWiK?

mpwk pra.jpg

Jak ustaliliśmy – część pracowników spółki Wrocław 2012 zarządzającej miejskim stadionem przeszła do MPWiK. Według naszych informacji, pracownicy wykonują te same zadania, co wcześniej. Rzecznik stadionu wyjaśnia, że „aby obniżyć koszty funkcjonowania spółki, część usług została wyoutsourcingowana m.in. do MPWiK”.

Jak wyjaśnia Adam Burak, rzecznik prasowy Wrocław 2012 – w ciągu ostatnich 12 miesięcy, spółka rozwiązała umowę z 16-stoma osobami (aktualnie pracuje 38 osób). Z nieoficjalnych źródeł informacji dowiedzieliśmy się, że do MPWiK przeszło ich osiem.

-Nie śledzimy rozwoju zawodowego pracowników z którymi Spółka Wrocław 2012 rozwiązała stosunek pracy. Aby obniżyć koszty funkcjonowania Spółki, część usług została wyoutsourcingowana m.in. do MPWiK – mówi nam Adam Burak.

Według naszych informacji, pracownicy, którzy ze spółki Wrocław 2012 przeszli do MPWiK, wykonują taką samą pracę – wciąż na rzecz stadionowej spółki. Jej zakres dotyczy księgowości i informatyki.

Informacje o transferze pracowników chcieliśmy potwierdzić u Konrada Antkowiaka – rzecznika MPWiK.

Chcieliśmy go m.in. zapytać, czy za pensje osób, które pracują na rzecz stadionu, ale w MPWiK, wrocławianie zapłacą np. w opłatach za wodę. Jednak rzecznik nie tylko nie odbiera od nas telefonów, ale także nie odpisuje na e-maile i nie można zastać go w pracy.

Być może współpraca pomiędzy spółkami układa się dzięki Zdzisławowi Olejczykowi – członkowi rady nadzorczej Wrocław 2012 i równocześnie prezesowi zarządu MPWiK, który za obie te prace otrzymał w ubiegłym roku wynagrodzenie w kwocie powyżej 350 tys. zł.

Jak już pisaliśmy – ze sprawozdania finansowego Wrocław 2012 dowiadujemy się, że spółka ubiegły rok zakończyła ze zobowiązaniami przekraczającymi 430 mln zł, a na spłatę kredytu zaciągniętego na budowę stadionu, magistrat dołożył w ubiegłym roku 50 milionów złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj