Andrzej Jaroch: Łączenie narodowych tradycji z wyzwaniami współczesności

andrzej-jaroch.jpg

Andrzej Jaroch jest wykładowcą w Katedrze Radiokomunikacji i Teleinformatyki Politechniki Wrocławskiej z bogatym dorobkiem jako autor ponad 70 publikacji naukowych i członek polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych. Jest także doświadczonym, sprawdzonym politykiem.

 Najważniejszą dla niego wartością jest rodzina, co realizuje będąc kochającym mężem, ojcem i dziadkiem. Od ponad 20 lat pan Andrzej jest społecznym organizatorem sportu studenckiego, a przez wiele lat był prezesem Klubu AZS Politechniki Wrocławskiej. 

Działalnością społeczną Andrzej Jaroch zajmuje się od wczesnej młodości, swoją przygodę z polityką zaczął w latach 80., będąc członkiem Solidarności Walczącej. W 1998 roku został radnym Rady Miejskiej Wrocławia, a rok później wiceprezydentem Wrocławia odpowiedzialnym za gospodarowanie nieruchomościami i promocję gospodarczą miasta. W 2003 roku, pełniąc funkcję pełnomocnika prezydenta ds. systemu zarządzania jakością uzyskał certyfikat ISO dla Urzędu Miejskiego Wrocławia. Kilkukrotnie wybierany do sejmiku wojewódzkiego przewodniczył m.in. komisji rozwoju turystyki, rekreacji i sportu. 

Obecny kandydat do Sejmu RP ma już doświadczenie w pracy parlamentarnej, będąc senatorem VI kadencji (2005-2007). W tym okresie był aktywnym członkiem komisji samorządu terytorialnego i administracji państwowej oraz spraw zagranicznych. Był reprezentantem Polski w Trójstronnym Zgromadzeniu Parlamentarnym Polska-Litwa-Ukraina w 2005 roku. Jedną z pochwał polityka spotkamy na portalu gazeta.pl, gdzie można przeczytać, że „Jaroch w ciszy gabinetu zajmuje się mrówczą pracą”. Taka postawa wynika najprawdopodobniej z dewizy pana Andrzeja, którą można opisać słowami: „Nic, co ludzkie nie jest doskonałe, ale wszystko można ulepszyć”. W 2000 roku w uznaniu za zasługi w ramach misji społecznej Kościoła Katolickiego działacz został odznaczony orderem „Pro Ecclesia et Pontifice” przez papieża Jana Pawła II.

Pan Andrzej, jako poseł, chciałby się zająć takimi priorytetowymi sprawami jak: stworzenie warunków dla godnego funkcjonowania rodzin wielodzietnych, budowa i rozwój gospodarki w oparciu o polską przedsiębiorczość czy poprawa sytuacji materialnej emerytów i rencistów. Pragnieniem byłego opozycjonisty solidarnościowego jest łączenie „naszych najlepszych narodowych tradycji z wyzwaniami współczesności i nowoczesności”. Andrzej Jaroch uważa, że tylko w ten sposób może się powieść nasz wspólny plan solidarnego rozwoju zarówno Wrocławia, jak i Dolnego Śląska. Naukowiec, słysząc słowa zniechęcenia i niewiary w to, że dążenie do zmiany na lepsze ma jakikolwiek sens, robi gest toastu i z humorem odpowiada: „Za niebywałe powodzenie naszej beznadziejnej sprawy”. 

Czy Sejm kolejnej kadencji zostanie wzbogacony o doświadczonego i skutecznego posła Andrzeja Jarocha? Obserwując jego zaangażowanie, przejawiające się choćby w tak prozaicznych działaniach, jak uczestniczenie w kameralnych spotkaniach z wyborcami, można wnioskować, że do czynnego działania pan Andrzej nie potrzebuje obecności kamer i blasku reflektorów. Natomiast jego pewność siebie, to, że w najmniejszym stopniu nie przeszkadza mu obecność kontrkandydatów oraz uprzejmość, z jaką ich traktuje, wskazują, iż jest dojrzałym politykiem z klasą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj