Co z Centrum Powrotów Polaków? Krzysztof Grzelczyk: „Otrzymałem ponad 40 tys. głosów. Nie wolno mi tego zaprzepaścić”

sam_5917-1.jpg

Starcie o miejsce w senacie w okręgu numer siedem wygrała Barbara Zdrojewska, dotychczas piastująca funkcję przewodniczącej sejmiku województwa dolnośląskiego. Krzysztof Grzelczyk zapewnia jednak, że przegrana nie oznacza dla niego rezygnacji z dalszej działalności.

Krzysztof Grzelczyk reprezentował Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do senatu z okręgu numer siedem. Uległ on jednak kandydatce Platformy Obywatelskiej – Barbarze Zdrojewskiej. Jak Grzelczyk komentuje swój wynik na tle spektakularnego sukcesu swojej partii w całej Polsce?

>-Oczywiście bardzo się cieszę z wyniku Prawa i Sprawiedliwości. Dzięki niemu jest szansa na dobrą zmianę, której oczekują wyborcy. Przy samodzielnych rządach, na które jest spora nadzieja, nasz program będzie realizowany – prognozuje polityk. – Szkoda tylko, że nie wszyscy wrocławianie opowiedzieli się za zmianą złej polityki Platformy Obywatelskiej – dodaje, komentując swój wynik.

Grzelczyk deklaruje też, że nie zamierza rezygnować z dalszej działalności:

>-Otrzymałem ponad czterdzieści tysięcy głosów. To poważny mandat społeczny i tak je właśnie traktuję. Nie wolno mi tego zaprzepaścić, dlatego będę kontynuował swoją działalność polityczną i społeczną – deklaruje Krzysztof Grzelczyk.

Zapytaliśmy też byłego wojewodę o jego pomysł dotyczący powołania Centrum Powrotu Polaków. O powołaniu tej instytucji Grzelczyk informował w trakcie kampanii wyborczej. Pisaliśmy o tym [tutaj:]( http://wdolnymslasku.pl/wydarzenia/2945-krzysztof-grzelczyk-chce-powolac-centrum-powrotow). Temat podjęły media z całej Polski. Jaką szansę na powstanie Centrum Powrotów widzi Krzysztof Grzelczyk?

>-W moim zamyśle Centrum Powrotu Polaków powinno być instytucją rządową, związaną z MSW. Będę starał się zainteresować tą koncepcją polityków rządowych odpowiedzialnych za tę sferę działań państwa oraz parlamentarzystów. Wierzę, że znajdę odpowiednie wsparcie dla realizacji tej idei – powiedział nam Krzysztof Grzelczyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj