Nie dajmy sobie wcisnąć propagandy wstydu w sprawie przyjmowania imigrantów

imig.jpg

Wstrzemięźliwość nowego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego w kwestii przyjmowania nielegalnych imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu wywołała nie tak powszechne oburzenie, jak to nam wciska mainstreamowa propaganda. Oburzenie dotyczy raczej lewicowych mediów.

Samodzielnego zbadania sprawy podjęli się redaktorzy skupieni wokół fejsbukowego medium Gówno Prawda 2.0. Jest to jeden z najbardziej popularnych kanałów, które punktują polskie i zagraniczne mainstreamowe media:

Gazeta Wyborcza, TVN, Lis (natemat) prowadzą retorykę wstydu wymierzoną w polskie sumienia, że niby świat krytyką miażdży Polskę za zapowiedź wycofania się z kwot uchodźców. Zapewne wielu z Waszych znajomych kupuje te kłamstwa i przejmuje się że niby Polska zyskuje opinię niewdzięcznika i pieniacza – pisze jeden z redaktorów, podpisujący się jako Drago. – Jest dokładnie przeciwnie. Świat i to cały zachwyca się postawą Polski, Hindusi piszą wprost: Polska mędrcem Europy.

Redaktor Drago przewertował internetowe wydania dzienników z całego świata i wyszukał informacje na temat ostatnich wypowiedzi ministra Waszczykowskiego. W mediach całego świata pojawiło się też mnóstwo relacji z Marszu Niepodległości. Przetłumaczenie najpopularniejszych komentarzy pokazało, że poglądy mieszkańców wielu krajów z całą pewnością nie pasują do opinii lansowanych przez media głównego nurtu.
Autor wyszukał przejrzał między innymi najpopularniejsze strony w Australii, Indonezji, Indii i Wielkiej Brytanii. Jak się okazuje, wszędzie dominują bardzo pozytywne komentarze mówiące o Polsce jako o „najmądrzejszym kraju Europy” który „przyjął odpowiednie nastawienie, zapewniając bezpieczeństwo swojemu społeczeństwu”. Co ciekawe, podobne opinie można znaleźć również w mediach do tej pory nieprzychylnych Polsce i Polakom, na przykład w Wielkiej Brytanii:

>„Skupiający 1 mln fanów portal Britain First, który jeszcze jakiś czas temu był sceptyczny wobec Polaków, dziś czerpie z Polski inspiracje i zachwyca się Polakami. Ich wrzuta nt. planów polskiego rządu była najpopularniejszym postem od dawna. Parę dni temu wkleili zdjęcie dywizjonu 303 dziękując Polakom za obronę ich kraju. 8000 polubień postu – pisze Drago z Gówno Prawda 2.0. – Oprócz tego, gdziekolwiek nie wchodzimy, widzimy wpisy od zwykłych Europejczyków czy to z Niemiec, czy z Belgii, Szwecji którzy zastanawiają się, czy Polska, Węgry itp. kraje będą nową Europą, ostoją cywilizacji i rajem dla Europejczyków, wielu wręcz pisze o pomyśle osiedlenia się w Polsce.

>”Jak więc widzimy nastroje są zgoła inne niż te, które wmawiają nam propagandziści od Michnika, czy Lisa podsuwając coraz to kolejne wypowiedzi nikomu nie znanych “autorytetów” i funkcjonariuszy UE, których nie wybierało społeczeństwo, a lewacki zarząd UE”.

Minister Waszczykowski w ostatnich dniach często odnosił się do kwestii przyjmowania uchodźców według ustalonych przez UE  kwot. Ostatecznie stwierdził jednak, że Polska musi wykonać poczynione przez poprzedni rząd zobowiązania. Zaznaczył przy tym, że będzie się to wiązało z bardzo dokładną kontrolą, a przyjęci imigranci nie będą siłą przetrzymywani w naszym kraju. Co stanie się w przypadku ustaleń dodatkowych kwot? Wiele wskazuje na to, że obecny rząd nie ugnie się pod naciskami eurokratów. I, jak pokazuje powyższy materiał, tego typu decyzja nie zostanie odebrana negatywnie.

Czytaj więcej: Terroryści z ISIS to mistrzowie propagandy. Mają własną gazetę, radio i profesjonalny PR

(Źródło cytatów: https://www.facebook.com/GownoPrawda2/posts/506712476168912:0)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ