Adam Lipiński będzie odpowiadał za kontakty rządu z parlamentem

adam lipinski.jpg

Poseł Adam Lipiński, wiceprezes PiS i jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego jako minister odpowiedzialny za kontakty rządu z parlamentem będzie także bliskim współpracownikiem premier Beaty Szydło. – Przede wszystkim będę wykonywał zadania zlecone przez premier – mówi Adam Lipiński portalowi wDolnymŚląsku.pl.

Dolnośląski parlamentarzysta Adam Lipiński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości będzie ministrem odpowiedzialnym za kontakty rządu z parlamentem. Jest bliskim współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego, a teraz jak przyznaje – będzie wykonywał zadania zlecone przez desygnowaną przez partię premier Beatę Szydło.

-Taką funkcję pełniłem już w latach 2005-2007 dlatego dokładnie wiem, na czym będzie polegała moja praca – mówi nam poseł Adam Lipiński. – Będę wykonywał zadania zlecone przez premier, odpowiadał za kontakty z klubem PiS, z zespołami parlamentarnymi, ale o szczegółach opowiem dopiero po oficjalnym objęciu stanowiska – dodaje.

Poseł Adam Lipiński podkreśla również, że rząd PiS jest sprawny, zdecydowany i przede wszystkim będzie skuteczny.

-Nie możemy się wycofać z naszych różnego rodzaju deklaracji dotyczących gospodarki, polityki społecznej, zagranicznej. Mamy mocny rząd – zapewnia.

Adam Lipiński był posłem Sejmu I kadencji (1991-1993), uzyskał wówczas mandat z dolnośląskiej listy Porozumienia Centrum. Ponownie do Sejmu dostał się w 2001 r., z list PiS. Od tamtej pory nieprzerwanie zasiada w ławach poselskich. W latach 2005-2007 pełnił funkcję sekretarza stanu w KPRM i odpowiadał za kontakty z parlamentem. W 2006 r. został również szefem gabinetu politycznego ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego. Za sobą ma również działalność opozycyjną w czasach PRL. Z wykształcenia jest ekonomistą, ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ