Bilans rządów PO: Skumulowany deficyt budżetowy po 8 latach władzy to 266,8 mld zł

kopacz.jpg

Czas podsumować bilans 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej. Z tego powodu rozpoczynamy nowy cykl – Bilans Rządów PO, w którym będziemy podsumowywać ekonomiczne skutki rządów Donalda Tuska i Ewy Kopacz w Polsce.

Na pierwszy ogień pójdzie deficyt budżetowy. PO wielokrotnie przestrzegała przed realizacją „scenariusza greckiego” przez ekipę PiS. Jednocześnie to właśnie PO doprowadziła do tego deficytu. Jak obecnie wygląda stan budżetu?

Po 8 latach rządów ekipy PO i PSL mamy gigantyczną dziurę budżetową (46 mld zł w tym roku i aż 54,6 mld zł w przyszłym), największe zadłużenie i dług publiczny w historii (oficjalnie ok. 1 bln zł, dług ukryty szacowany na 3 bln zł), podniesiony wiek emerytalny, podniesione wszystkie możliwe podatki, zlikwidowane wszystkie ulgi, zrabowane oszczędności emerytów z OFE, wyprzedany majątek narodowy.

Samo Ministerstwo Finansów Mateusza Szczurka szacuje wysoki poziom deficytu. Proste wyliczenie na bazie oficjalnych statystyk publikowanych przez Ministerstwo Finansów pokazuje, że skumulowany deficyt budżetowy 8-lecia rządów PO-PSL (lata 2008 – 2015) to 266,8 mld zł. Co to oznacza? Dane te wskazują na to, iż powstające rządy PiS będą miały poważne problemy z deficytem powstałym za rządów PO.

Źródło:wgospodarce.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ