KORWiN-iści pytają Dutkiewicza o emigrantów

korwinisci.jpg

”W jakich dzielnicach Wrocławia jest planowane osiedlenie imigrantów? Czy Wrocław planuje przyznanie imigrantom mieszkań socjalnych? Jeżeli tak to w jakiej ilości?” – to pytania, z jakimi zwrócili się do prezydenta Wrocławia dolnośląscy działacze partii KORWiN.

Partia Janusza Korwin-Mikkego wyraża najbardziej stanowcze poglądy wobec imigrantów ekonomicznych, którzy masowo przybywają do Europy z Afryki i Bliskiego Wschodu. Z kolei Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, wyraził gotowość do ich przyjęcia. Dolnośląscy działacze pytają prezydenta o szczegóły jego pomysłu.

Zmobilizowała wypowiedź Rafała Dutkiewicza, którą zamieścił na swoim blogu:

„Wszyscy z ogromną troską, smutkiem i współczuciem obserwujemy sytuację zmuszająca tak wielu naszych bliźnich do opuszczania swoich domów i emigrowania. Wszyscy chcemy udzielić im pomocy. Podobnie jak udzielaliśmy i udzielamy pomocy przybyszom ze Wschodu: Kazachstanu, Białorusi, Ukrainy – pisał Dutkiewicz. Pełną treść jego wpisu opublikowaliśmy tutaj.

KORWiN-iści są jednak nieugięci. W najbliższą sobotę organizują oni we Wrocławiu marsz przeciw islamizacji, w którym do tej pory swój udział zadeklarowało już ponad osiem tysięcy osób. Zapowiedź wydarzenia tutaj:.

Dzisiaj natomiast Henryk Nowakowski i Robert Grzechnik, wrocławscy liderzy partii KORWiN, złożyli w kancelarii prezydenta Rafała Dutkiewicza pismo z pytaniami dotyczącymi jego deklaracji. Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że imigranci będą mogli być przyjęci między innymi w budynku poszpitalnym przy ulicy Traugutta. Wciąż jednak nie wiadomo, czy, i ewentualnie jaką liczbę imigrantów Polska przyjmie w ramach porozumienia wewnątrzunijnego. Odgórnie narzucane liczby imigrantów również są powodem sprzeciwu partii KORWiN:

-Stanowczo sprzeciwiamy się systemowi kwotowemu, który zakłada biurokratyczne przydzielenie określonej grupy ludzi do danego terenu wbrew ich woli – powiedział nam Henryk Nowakowski, „jedynka” partii KORWiN na wrocławskiej liście kandydatów do sejmu. – Konsekwencją tego systemu jest również sztuczne budowanie islamskich dzielnic na terenach takich miast jak Wrocław. Jesteśmy również przeciwnikami zasiłków socjalnych, które zniechęcą tych ludzi do pracy, co jeszcze zwiększy napięcia społeczne i utrudni asymilację.

  

autor: Michał T

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj