Marek Łapiński robi sobie kampanię na projekcie PiS, który przez lata bojkotowała PO

marek lapinski.jpg

Poseł Marek Łapiński na swoim profilu Facebook, w krótkich wpisach ogłasza ogromny sukces. Chodzi o podpisaną ostatnio deklarację o współpracy „S5 – Kierunek Dobrych Inwestycji”. O budowę drogi walczyła ś.p. Aleksandra Natalli-Świat z Prawa i Sprawiedliwości. Platforma Obywatelska przez wiele lat bojkotowała jej projekt.

-Do sukcesów zaliczam to, że budowa drogi ekspresowej S5 Wrocław – Poznań znalazła się na pierwszym miejscu listy rezerwowej w jednym z priorytetów programu operacyjnego „Infrastruktura i środowisko” – mówiła w 2007 roku poseł Aleksandra Natalli-Świat, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. – Gwarantuje to natychmiastowe rozpoczęcie przygotowań tej inwestycji i niemal pewność, że będzie realizowana w latach 2008 – 2013. Budowa będzie finansowana z budżetu państwa. Na tę inwestycję zaplanowano 4,2 mld zł. Gwarantuje to natychmiastowe rozpoczęcie przygotowań tej inwestycji i niemal pewność, że będzie zrealizowana do roku 2012 – podkreślała.

Projekt nie został jednak zrealizowany, bo zablokowała go Platforma Obywatelska. Teraz kampanię wyborczą robi sobie na nim poseł Marek Łapiński. Sukces ogłosił m.in. na swoim profilu Facebook:

„#‎Łapiński‬ ‪#‎S5drogadorozwoju‬ TAKI dzień dla Powiatu Trzebnickiego i Dolnego Śląska! W Żmigrodzie podpisano deklarację o współpracy „S5 – Kierunek Dobrych Inwestycji”. To projekt, dzięki któremu powstanie przestrzeń pod inwestycje przy drodze ekspresowej S5 w pobliżu Trzebnicy, Prusic oraz Żmigrodu, ale skorzystają też inne miasta tej części Dolnego Śląska! Agencja Nieruchomości Rolnych ma dyspozycji aż 1200 h terenów pod inwestycje! Poseł Marek Łapiński jako szef poselskiego zespołu ds. budowy drogi S3 i S5 był na konferencji w Żmigrodzie. Jest też współautorem koncepcji wykorzystania ‪#‎S5‬ jako osi rozwoju Powiatu Trzebnickiego! Dzieje się!” – Czytamy na profilu byłego marszałka województwa dolnośląskiego.- „#‎ŁapińskiDajeRadę‬ Przy ‪#‎S5drogadorozwoju‬ na Dolnym Śląsku powstanie strefa nowych inwestycji, a wraz z nią nowe miejsca pracy! Wszystko zostanie zapisane w deklaracji, którą w Żmigrodzie podpisali samorządowcy, instytucje państwowe i 5 stref ekonomicznych. Poseł Marek Łapiński jako szef sejmowego zespołu ds. budowy drogi S3 i S5 jest na konferencji, jako współautor koncepcji rozwoju Ziemi Trzebnickiej na osi ‪#‎S5‬.”

Z kolei poseł Jacek Świat, mąż tragicznie zmarłej Aleksandry Natalli – Świat podkreśla, że gdyby nie rządy PO, to tą drogą już dawno można by było jeździć.

-Ola już w 2006 roku zaczęła zabiegać o to, by drogę Wrocław – Poznań wprowadzić na listę projektów finansowanych z budżetu państwa w latach 2008 – 2013 – komentuje poseł Jacek Świat. – W 2007 osiągnęła swój cel i droga została wpisana do programu operacyjnego „Infrastruktura i środowisko”. Niestety Rząd PO z niezrozumiałych dla mnie powodów nie zrealizował tego planu. Pan poseł Marek Łapiński nie był wtedy posłem i mógł o tym nie wiedzieć. Zatem warto mu przypomnieć: gdyby nie rząd PO już dawno byśmy tą drogą jeździli – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj