Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów na posłów i senatorów z dolnośląskich okręgów

wybory 2015.jpg

PiS jako pierwsza partia w regionie zarejestrowała listy kandydatów do parlamentu, zebrano ponad 35 tys. podpisów – poinformował na konferencji we Wrocławiu wiceprezes partii Adam Lipiński.

Wśród kandydatów do parlamentu są działacze PiS, ale także koalicjantów partii: Solidarnej Polski, Polski Razem Jarosława Gowina oraz Prawicy Rzeczpospolitej Marka Jurka.

Listę wrocławską otwiera radna Mirosława Stachowiak-Różecka, za nią znaleźli się posłowie obecnej kadencji: Piotr Babiarz, Jacek Świat, Beata Kempa.

-Swój awans z piątego miejsca w poprzednich wyborach na trzecie w obecnych odbieram jako wyróżnienie i wyraz docenienia przez partię mojej pracy w Sejmie – powiedział nam poseł Jacek Świat.

Parlamentarzysta zapewnia, że jeśli i tym razem wyborcy mu zaufają, będzie kontynuował swoje działania. Zamierza nadal zajmować się sprawami społecznymi ( m.in. problematyką osób niepełnosprawnych), kulturą i środkami przekazu.

Inny obecny parlamentarzysta, Mariusz Orion Jędrysek, tym razem wystartuje z 10. miejsca. W poprzednich wyborach Główny Geolog Kraju w rządzie PiS, profesor nauk o Ziemi, ekspert ds surowców i energetyki uzyskał mandat z 14. miejsca.

Z pierwszego miejsca w okręgu wałbrzyskim startuje Michał Dworczyk, z drugiego – posłanka Anna Zalewska. Na ostatnim miejscu listy w okręgu wałbrzyskim znalazł się Marcin Kożuchowski, działacz stowarzyszenia na rzecz przebudowy niezwykle niebezpiecznej drogi krajowej nr 8. Jego żona zginęła w wypadku po jednej z pikiet protestacyjnych, które mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej robią bardzo często, by zwrócić uwagę na zagrożenia wynikające z rozbudowy DK 8 w trasę S8.

W okręgu legnicko-jeleniogórskim listę PiS otwiera Adam Lipiński. Kandydatami są tu m.in. Elżbieta Witek, Marzena Machałek i Wojciech Zubowski.

PiS wystawia do Senatu dwóch kandydatów. Są to Krzysztof Grzelczyk, wojewoda dolnośląski z okresu rządów PiS oraz radny wojewódzki Paweł Hreniak. W trzecim okręgu wrocławskim PiS popiera obecnego senatora Jarosława Obremskiego, który w ostatnim czasie jest związany ze środowiskiem Polski Razem Jarosława Gowina. Podczas dzisiejszej konferencji Adam Lipiński podkreślił, że Obremski cieszy się pełnym zaufaniem PiS, m.in. jako człowiek Solidarności.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ