Wstrząsający reportaż-rozmowa z Polakiem, który walczył pół roku dla ISIS i chce wrócić do Syrii

trwam.jpg

Po tym materiale trudno uwierzyć, że islam to religia pokoju. “Kiedy dżihad z bronią przyszedł mi do głowy? Jak zobaczyłem, jakie nieszczęścia się wydarzają na tym świecie. Prawdomówny nazywany jest kłamcą, a kłamcę określa się prawdomównym” – mówi w rozmowie z TV Trwam młody Polak, który wyjechał na 6 miesięcy do Syrii, aby tam walczyć pod sztandarem Państwa Islamskiego. Zobacz cały reportaż pt. “Zginiecie jak wszyscy niewierni”.

Ojciec młodego mężczyzny jest Arabem, a matka Polką. Spędził on pół roku walcząc w imię ekspansji islamu, przechodząc wcześniej specjalne szkolenie wojskowe. Następnie wrócił do Polski z powodów prywatnych, ale teraz chce z powrotem trafić na teren Syrii, gdzie pod sztandarem Państwa Islamskiego znowu stanie do walki z niewiernymi.

-Czy dziś uznaję pan zwierzchnictwo Abu Bakr al-Baghdadiego?

-Oczywiście. To jest władcą wierzących dzięki Bogu i prowadzi dżihad przeciwko kuffār, przeciwko krzyżowcom i innym, którzy chcą, żeby prawo Allaha Wszechmogącego nie panowało na tej ziemi.

-Do czego dąży Państwo Islamskie?

-Żeby słowo Allaha Wszechmogącego było najwyższe. Żeby prawo szariatu było pierwszym prawem na tym świecie, a nie te stworzone przez ludzką rękę. […] Prawo ludzkie to nie jest prawo.

-Czy kalifat islamski obejmie cały świat?

-Czy cały to nie wiem, ale na pewno do Rzymu dojdziemy dzięki Bogu.

-Dlaczego akurat do Rzymu?

-To jest proroctwo i obietnica Allaha Wszechmogącego. Najpierw odzyskamy nasze ziemie, które zostały zniszczone przez plany szatana. Chodzi o kalifat osmański za czasów Turków. Była to potęga świata.

-Po co Wam Rzym?

-To jest ziemia Allaha Wszechmogącego. Jak Bóg zechce, zapanuje tam prawo Allaha Wszechmogącego. Na pl. św. Piotra będą ludzie wracali do islamu, bo każdy się rodzi muzułmaninem. Będą tam przeprowadzane kary Allaha. Jeśli Bóg zechce, będą tam egzekucje.

Polski wyznawca islamu nie będzie już walczył. Został zatrzymany przez władze Jordanii.

Poniżej cały reportaż do obejrzenia.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ