Syców: Będzie kolejny protest przeciwko likwidacji szpitala. Niektórzy mieszkańcy chcą odwołania władz powiatu oleśnickiego

sycow.jpg

6 lutego przed szpitalem w Sycowie ma się odbyć kolejny protest przeciwko jego likwidacji. Część mieszkańców gmin: Syców, Dziadowa Kłoda i Międzybórz chce odwołania władz powiatu oleśnickiego – starosty Wojciecha Kocińskiego i wicestarosty Artura Noworyty.

Na Facebooku powstał specjalny profil przeciwko likwidacji sycowskiego szpitala. Twórcy zachęcają do udziału w proteście. Żądają odwołania władz powiatu oleśnickiego i przywrócenia oddziału internistycznego.

-Mieszkańcy Sycowa, Dziadowej Kłody i Międzyborza nie mogą odpuścić postępującego wygaszania naszego szpitala! Apelujemy do władz PiS-u o zatrzymanie tego horroru. Żądamy odwołania starosty Wojciecha Kocińskiego i Artura Noworyta. Żądamy przywrócenia oddziału wewnętrznego – piszą twórcy strony na FB.

To niejedyny profil, założony na FB w związku z sytuacją szpitala. Społeczność „ Ratujmy sycowski szpital” zapowiada, że podając informacje, daleka będzie od polityki.

-Profil ten powstał, z myślą przedstawienia rzetelnej informacji odnośnie zmian zachodzących w Powiatowym Zespole Szpitali w Sycowie. Dowiesz się, jaka jest rzeczywista sytuacja szpitala, na co są wydawane pieniądze i jaki jest plan obecnej władzy na poprawę beznadziejnego stanu szpitala w Sycowie. Będziemy zamieszczać zdjęcia, wykresy, prezentacje danych z rzetelnych źródeł. Postaramy się uciekać od polityki, która wprowadza w błąd. Z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że brak restrukturyzacji doprowadzi do CAŁKOWITEGO ZAMKNIĘCIA SZPITALA W SYCOWIE (jak miało to miejsce np. w Środzie Śląskiej). Dołączcie do nas i razem ratujmy szpital! – czytamy na FB.

W Sycowie coraz częściej mówi się o referendum za odwołaniem rady powiatu. Zebrała się 20-osobowa grupa inicjatorów, która będzie zbierała podpisy – do wszczęcia procedury odwoławczej potrzebuje ich 8,5 tysiąca.

Sytuacja jest napięta mimo tego, że władze powiatu przygotowały dodatkowy plan naprawczy dla szpitala. Powstał on kilka dni temu podczas spotkania z inicjatywy posłanki Beaty Kempy, w którym poza władzami powiatu uczestniczyli burmistrz Oleśnicy i jego zastępca oraz wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. Jak podkreślają uczestnicy spotkania, bezpośrednią przyczyną podjęcia rygorystycznego programu naprawczego jest katastrofalna sytuacja finansowa PZS, do której doprowadziły wieloletnie zaniedbania i nieudolne próby jej poprawienia w latach poprzednich.

Mieszkańcy Sycowa i okolicznych miejscowości nie są przekonani co do słuszności podjętych działań i zapowiadają protest przed budynkiem szpitala w Sycowie. W zeszłym roku protestowali już przeciwko likwidacji oddziału wewnętrznego sycowskiej placówki. Jednak nie przyniosło to rezultatów. Interna została zamknięta z końcem roku. Kolejny protest ma się odbyć w sobotę 6 lutego. Data jest nieprzypadkowa, bo właśnie na ten dzień zaplanowano w Sycowie coroczny charytatywny bal starosty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj