Urząd marszałkowski wysyła urzędników na Riwierę Francuską!

domena publiczna

Wycieczka do Cannes czy ciężka praca? Za służbowy wyjazd kilkudziesięciu urzędników i stoisko na targach nieruchomości podatnicy zapłacą ponad 100 tys. zł, nie licząc ewentualnych kosztów zagranicznych delegacji.

W biuletynie informacji publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego ogłoszono dwa przetargi dotyczące targów nieruchomości organizowanych w 2015 roku w Cannes.

Pierwszy przetarg dotyczy zorganizowania stoiska na targach nieruchomości. W tym – usługi montażu i demontażu, transportu, zapewnienia obsługi technicznej i wyposażenia stoiska. Szacunkowa wartość (bez VAT) to prawie 17 tys. euro (ok. 70 tys. zł)

Drugi przetarg dotyczy świadczenia usługi transportowo-hotelarskiej „na potrzeby uczestnictwa przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w Międzynarodowych Targach Inwestycyjnych i Nieruchomości Komercyjnych MIPIM 2015 w Cannes”, które mają się odbyć w dniach 7-15 marca.

Ilu urzędników pojedzie na Riwierę Francuską? Urząd Marszałkowski zwleka z odpowiedzią na to pytanie – zadaliśmy je tydzień temu. Ze specyfikacji istotnych warunków zamówienia dowiadujemy się, że jest to liczba pomiędzy 29 a 42.

Jak wynika z SIWZ – urzędnicy będą mieli zapewnione zakwaterowanie ze śniadaniami w co najmniej trzygwiazdkowym hotelu znajdującym się nie dalej niż 15 km od targów w Cannes. Szacunkowa wartość tego przetargu to 36 tys. zł. Maksymalnie dwóch uczestników delegacji na Riwierę poleci samolotem. Cena nie uwzględnia jednak np. dojazdu pozostałych urzędników. Jak czytamy w SIWZ – urząd marszałkowski sam zorganizuje transport samochodowy.

Wcześniej na temat targów odpowiedział nam nam Rafał Guzowski, prezes spółki Nowy Szpital Wojewódzki, która w ubiegłym roku zajmowała się promocją nieruchomości należących do województwa.

-Targi są fundamentalnym narzędziem marketingowym pozwalającym na bezpośrednie dotarcie do najważniejszych reprezentantów grupy docelowej – wyjaśnił nam wówczas Rafał Guzowski. – Służą budowaniu oraz podtrzymywaniu relacji m.in. z potencjalnymi inwestorami.

Czytaj więcej: Agenci CBA z Wrocławia tuszowali sprawę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj