Radni Dutkiewicza i Platformy zdecydowali: Oszczędności kosztem dzieci. Gimnazjum będzie przeniesione

szkoła2.jpg

Podczas sesji rady miejskiej zapadła decyzja w sprawie przeniesienia Gimnazjum nr 20 na Biskupinie do gmachu XI LO przy ul. Spółdzielczej. Klub radnych PIS wyraził negatywną opinię w sprawie, bo według nich „wydział edukacji dokonuje racjonalizacji sieci szkół kosztem dobra dzieci i zlekceważył rodziców”. Jak podkreślili – działania urzędników nie budują zaufania obywateli do organów władzy publicznej.

-Rachunek ekonomiczny nie może być przedkładany ponad dobro i rozwój dzieci! Jeżeli władze miasta, szukają oszczędności: niech zrezygnują z igrzysk – nie z edukacji młodego pokolenia – mówił dr Krystian Mieszkała.

Klub radnych wezwał również do wyjaśnienia okoliczności podjęcia kontroli w Gimnazjum nr 20 po podjęciu uchwały intencyjnej w sprawie zmiany siedziby szkoły.

-Zdaniem rodziców, jest to kara za sprzeciw oraz próba łamania ich oporu. Rodzice mówią wprost – metody jak za PRL-u. Klub radnych PiS ostro protestuje przeciwko stosowania takich praktyk, ponieważ nie są one do pogodzenia z zasadami państwa prawa – podkreślili opozycyjni radni.

Wcześniej do radnych zwrócili się również rodzice gimnazjalistów, a list do prezydenta Wrocławia napisał radny Krystian Mieszkała.

Radni Rafał Dutkiewicza i Platformy Obywatelskiej wbrew protestom społecznym zdecydowali się przenieść Gimnazjum nr 20 w ramach oszczędności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ