113 tys. zł dla Polska Press i kolejne tysiące dla Gazety Wyborczej. Tak Urząd Marszałkowski wydaje pieniądze podatników

urzad marszałkowi.jpg

Promocja regionu w regionie, umieszczenie loga podczas autorskiej imprezy, reklamy województwa – tak Urząd Marszałkowski wydaje co roku setki tysięcy złotych z pieniędzy podatników. W grudniu Gazeta Wyborcza otrzymała 74 tys. zł za wkładkę reklamową. W lutym – Urząd poinformował, że daje wrocławskiemu oddziałowi Agory kolejne 10 tys. zł. Z kolei spółka z niemieckiej grupy kapitałowej – Polska Press – otrzymała zamówienie na ponad 110 tys. zł.

W grudniu, UMWD postanowił zapłacić Gazecie Wyborczej 74 tys. zł za wkładkę reklamową, która ukazała się w wydaniu ogólnopolskim. W ubiegłym miesiącu Urząd dał Agorze kolejne zamówienie z wolnej ręki. Tym razem na 10 tys. zł. Jak czytamy w SIWZ, chodzi o promocję województwa w Gazecie Wyborczej podczas autorskiej akcji „Pracownia Miast”. Za te pieniądze, UMWD został m.in. “partnerem akcji”. W miejscu konferencji (Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej) – miały stanąć dwa rollupy województwa. W SIWZ jest także mowa o logotypach umieszczanych na materiałach związanych z konferencją i reklamie w Gazecie Wyborczej Wrocław.

Także w ubiegłym miesiącu zamówienie z wolnej ręki otrzymał wrocławski oddział Polska Press (wydawca m.in. Gazety Wrocławskiej).

Ponad 110 tys. zł urzędnicy postanowili przeznaczyć na promocję województwa dolnośląskiego w województwie dolnośląskim – z pewnością taka reklama przyciągnie wielu turystów.

Dokładnie chodzi o publikacje promujące Dolny Śląsk w autorskim dodatku redakcyjnym “Nasz Region”:

“Przedmiotem zamówienia są dwadzieścia trzy publikacji, promujące Dolny Śląsk, w cotygodniowym autorskim dodatku redakcyjnym Nasz Region, ukazującym się w Gazecie Wrocławskiej i ośmiu tygodnikach regionalnych: Gazeta Wojewódzka, Gazeta Sycowska, Oleśniczanin, Gazeta Legnicka, Panorama Wałbrzyska, Tygodnik Głogowski, Panorama Kłodzka, Panorama Świdnicka” – czytamy w BiP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ