„Opactwo” jezuity Jamesa Martina

james martin.jpg

Już 5 kwietnia nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha ukaże się powieść, drugiego po papieżu Franciszku najsłynniejszego obecnie jezuity na świecie, ojca Jamesa Martina.

 

Anne, samotna matka, nie może otrząsnąć się po śmierci syna. Mark niegdyś był architektem, dziś pracuje jako złota rączka i zastanawia się, jak i kiedy jego życie zeszło z drogi, którą sobie wyznaczył. Również ojciec Paul, przełożony opactwa Świętych Filipa i Jakuba, czasami miewa wątpliwości.

Dzięki bohaterom książki zostajemy zaproszeni w podróż pogłębiania relacji z Bogiem. Uczymy się rozpoznawać, jak Bóg może prowadzić człowieka w jego wątpliwościach, obawach, modlitwach i pragnieniach; jak pomaga nam odnaleźć siebie i poczuć się naprawdę kochanymi.

To doskonała lektura nie tylko dla miłośników powieści ale także dla osób poszukujących ładu, harmonii oraz radości w życiu.

Ojciec James Martin charakterystyczną dla siebie, niewyzbytą humoru prostotę i otwartość, znaną ze świetnej publicystyki i książek teologicznych, lekko i nienachalnie przenosi na bohaterów swojej powieści. Dzięki temu każdy, także poszukujący, jak bohaterowie, powinien poczuć się po prostu dobrze.
 
James Martin SJ jest doświadczonym kierownikiem duchowym, znanym publicystą, wydawcą działu kultury w magazynie „America”, autorem licznych książek, m.in. „Mojego życia ze świętymi” (jedna z najlepszych książek roku 2006 r. według magazynu „Publisher Weekly”) oraz bestsellerowego „Jezuickiego przewodnika po (prawie) wszystkim”. Zanim w 1988 r. wstąpił do Towarzystwa Jezusowego, Martin ukończył Wharton School of Business i pracował w General Electric.

 

źródło: http://niezalezna.pl/78025-powiesciowy-debiut-slynnego-jezuity

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj