Andrzej Duda spotkał się z Barackiem Obamą

fot. Prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda przebywa w Stanach Zjednoczonych, bierze udział w Szczycie Bezpieczeństwa Nuklearnego. Wczoraj wieczorem amerykański prezydent wydał uroczystą kolację dla polityków. Przed jej rozpoczęciem odbyła się rozmowa „w cztery oczy” Baracka Obamy i Andrzeja Dudy.

Prezydenci rozmawiali m.in. o szczycie NATO w Warszawie i sytuacji wokół TK w Polsce – poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Andrzej Duda przebywa w Waszyngtonie od wtorku. W czwartek wieczorem wziął udział w oficjalnej kolacji wydanej przez prezydenta Stanów Zjednoczonych dla wszystkich kilkudziesięciu przywódców państw i organizacji przybyłych na czwarty Szczyt Bezpieczeństwa Nuklearnego.

 

Jak mówił Szczerski, „prezydent Obama podziękował Polsce za jej dokonania w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu broni nuklearnej oraz za to, że Polska jest jednym z kilkunastu krajów, które zostaną wyróżnione za dokonanie największego postępu w tym względzie”. Szczerski wyjaśnił, że do rozmowy doszło przed rozpoczęciem oficjalnej kolacji otwierającej szczyt. „Zanim rozpoczęła się kolacja, wszyscy zasiedli do stołu; prezydent Barack Obama porozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą specjalnie w krótkiej, ale dwustronnej rozmowie” – mówił Szczerski. 
 

fot: prezydent.pl
źródło: wpolityce.pl/niezalezna.pl/stefczyk.info

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj