W PO powstaje nowa frakcja, która wystąpi przeciwko Schetynie?

maxresdefault (1).jpg

Ostatnio informowaliśmy o rozłamie w dolnośląskiej Platformie Obywatelskiej („Rozłam w dolnośląskiej Platformie Obywatelskiej. Czy to początek końca?). Czy konflikt wewnątrz PO rozleje się na cały kraj?

Wiele wskazuje na powstanie nowej frakcji przeciwnej obecnemu szefowi PO Grzegorzowi Schetynie. Wczoraj w jednej z warszawskich restauracji politycy Platformy Obywatelskiej świętowali urodziny Michała Kamińskiego. Jak informuje „Super Express”, zawiązała się tam nowa frakcja, która wkrótce może wystąpić przeciwko Grzegorzowi Schetynie.

Na urodzinach Kamińskiego pojawili się m.in. była premier Ewa Kopacz, były szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski, były wiceprzewodniczący PO Cezary Grabarczyk, a także Stefan Niesiołowski oraz Jacek Protasiewicz, którego Schetyna pozbawił niedawno funkcji szefa dolnośląskich struktur partii.

Tabloid pisze, że podczas spotkania w restauracji Tłusta Gęś politycy mieli rozmawiać o możliwym transferze do .Nowoczesnej. „Jedni mówią o nich 'Nowa Platforma’, inni – 'Nowoczesna Platforma’. W każdym razie część polityków największej partii opozycyjnej ma zdecydowanie dość Grzegorza Schetyny” – czytamy w „SE”.

Gazeta zaznacza, że Niesiołowski już kilka godzin po urodzinach Kamińskiego w rozmowie z Moniką Olejnik rozważał kwestię wystąpienia z PO. – Zależy, co będzie robił pan Schetyna. Na razie rozwiązuje regiony i przeprowadza czystki różnego rodzaju, mniej lub bardziej sympatyczne, więc sytuacja jest dynamiczna – ocenił były wicemarszałek Sejmu.

PO rządzi teraz w 14 województwach. Jeśli jest coś takiego, to mają miejsce rozgrywki wewnętrzne, kto ma się dorwać do tych posad. Schetyna nie ma środków dyscyplinujących

– mówił Stanisław Janecki w „Saloniku politycznym” Rafała Ziemkiewicza na antenie Telewizji Republika.

Andrzej Stankiewicz z „Rzeczpospolitej” przekonywał, że sytuacja wynika z braku porozumienia Schetyny z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem.

Na Dolnym Śląsku zmontowała się koalicja przeciwko Schetynie i PO straciła władzę. PiS na razie też tam nie rządzi, ale to był błąd Schetyny, że nie dogadał się z Dutkiewiczem

– powiedział publicysta.

Rafał Dutkiewicz w swoim oświadczeniu skierowanym do Schetyny stwierdził:

  „kto sieje wiatr, ten zbiera burzę” (czytaj więcej).

fot.: youtube.com

źródło: telewizjarepublika.pl/wpolityce.pl/se.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj