Kornel Morawiecki opuszcza Kukiza

Kornel Morawiecki opuścił klub Kukiz’15 – podał rzecznik Kukiz’15. Posłanka Małgorzata Zwiercan została wykluczona z klubu Kukiz’15 – informuje RMF FM.

Dziś Sejm głosował za przyjęciem bądź odrzuceniem kandydatury Zbigniewa Jędrzejewskiego na nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Początkowo okazało się, że PO, Nowoczesna i Kukiz’15 były w zmowie. Wspólnie posłowie mieli wyjąć karty do głosowania, powodując w ten sposób brak większości sejmowej do przegłosowania kandydatury nowego sędziego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wiemy, kto od Kukiza wyłamał się ze zmowy z PO. Mają wylecieć z klubu

Na jaw wyszło też, że jedna z posłanek głosowała nie tylko za siebie, lecz również za kolegę z ławy. Posłanka Małgorzata Zwiercan głosowała niezgodnie z regulaminem za nieobecnego na sali Kornela Morawieckiego.
 
Po pierwszym podaniu wyników głosowania ws. kandydatury nowego sędziego TK opozycja wybuchła radością. Była bowiem przekonana, że w wyniku zmowy PO, Nowoczesnej i Kukiza kandydatura Zbigniewa Jędrzejewskiego na nowego sędziego TK została odrzucona. W czasie tego przedwczesnego wybuchu entuzjazmu doszło do znamiennej sceny: Paweł Kukiz uścisnął się z Ryszardem Petru.

źródło: http://niezalezna.pl/79037-sejm-kornel-morawiecki-i-malgorzata-zwiercan-poza-klubem-kukiz-15

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj