Wiemy, kto od Kukiza głosował nad powołaniem sędziego TK. Mają wylecieć z klubu

0004NKUPVLBUC6RG-C116-F4.jpg

 

Paweł Kukiz jest wściekły na kilku swoich parlamentarzystów. Najbardziej na Małgorzatę Zwiercan, która głosowała „na dwie ręce” za Kornela Morawieckiego. Lider Kukiz’15 domaga się od niej złożenia mandatu poselskiego. Ale kłopoty mają też czekać pięciu parlamentarzystów, którzy wyłamali się z porozumienia Kukiz’15 z PO i Nowoczesną – i wzięli udział w głosowaniu, wstrzymując się od głosu.

W głosowaniu wzięli udział także Józef Brynkus, Jerzy Jachnik, Anna Maria Siarkowska, Rafał Wójcikowski, Ireneusz Zyska. A oprócz nich Małgorzata Zwiercan, która oddała głos również za Kornela Morawieckiego.

Jak relacjonuje portal 300polityka.pl, Paweł Kukiz podchodził do każdego z posłów swojego klubu tuż przed głosowaniem ws. kandydata do TK i polecał wyjąć karty do głosowania. Miało to uniemożliwić PiS-owi uzyskanie większości bezwzględnej, a w konsekwencji odrzucenie kandydatury prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego. Ale plan ten się nie powiódł, bo w decydującej chwili niektórzy posłowie Kukiz’15 wzięli udział w głosowaniu, niszcząc w ten sposób misterny plan PO, Nowoczesnej i Kukiza.

Według portalu 300polityka.pl Kukiz chce wyrzucić z klubu 6 niepokornych posłów i domaga się od Zwiercan złożenia mandatu poselskiego.

źródło: http://niezalezna.pl/79030-wiemy-kto-od-kukiza-wylamal-sie-ze-zmowy-z-po-maja-wyleciec-z-klubu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj