Petru o Kaczyńskim: „On zawsze żył w urojonym świecie”

petru.png

Bono, lider zespołu U2, nazwał Polskę i Węgry „hipernacjonalistami” w kontekście walki z terroryzmem i niechęci do przyjmowania nielegalnych imigrantów. Muzyka wspiera Ryszard Petru:

– No ja akurat jestem fanem U2, w przeciwieństwie do Jarosława Kaczyńskiego. Natomiast niestety wizerunek Polski na zewnątrz jest dużo gorszy, nawet niż czasami to, co my tu widzimy.

Lider Nowoczesnej bezpośrednio zaatakował samego lidera partii rządzącej:

– To jest jego jakiś urojony świat, w którym żyje. On zawsze żył w takim urojonym świecie, niestety jest tak, że dzisiaj ma wpływ na rząd, na budowanie wizerunku Polski i to trochę smutne jest, że ktoś, kto ma jakieś urojenia, potem próbuje je wprowadzić w życie.

Te wypowiedzi Petru są zapewne reakcją na wypowiedź Kaczyńskiego, która jest częścią wywiadu udzielonego tygodnikowi „wSieci”, w której polityk przekonywał:

– „Nie sądzę żeby to było trwałe zjawisko, lider tej partii zna się na finansach, ale w innych dziedzinach widać tak duże luki w wiedzy, że nie jestem pewien, czy można go zaliczyć do inteligencji”.

Źródło: http://wpolityce.pl/polityka/289198-petru-wspiera-lidera-u2-i-zaostrza-jezyk-kaczynski-zyje-w-urojonym-swiecie-moja-inteligencja-niech-inni-ocenia,
http://niezalezna.pl/79165-na-spiewaniu-nie-poprzestal-polityka-sie-zajal-bono-atakuje-polske-i-wegry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj