Petru okazał się macherem na poziomie cwaniaczka

źródło: youtube.com

– To żaden problem finansowy, ale duży wizerunkowy. Myślę, że finansowo to dla partii, która budowała swoją pozycję na funkcjonowaniu w świecie bankierów, to nie jest problem. Jednak to, że Ryszard Petru nie był w stanie opanować podstawowych reguł pokazuje jednak, że jest macherem, ale na poziomie cwaniaczka
– powiedział w TV Republika publicysta Paweł Nowacki.

Goście TV Republika dyskutowali również na temat czwartkowego „głosowania na dwie ręce” Kornela Morawieckiego i Małgorzaty Zwiercan. Według Nowackiego najwięcej stracił sam klub Kukiz’15 oraz Morawiecki, który jest człowiekiem o ogromnym autorytecie i nieposzlakowanej opinii.

– Nie powinien mówić niektórych rzeczy. Głosowanie odbywa się poprzez podniesienie ręki i naciśnięcie przycisk. Kukiz‘15 jest opozycją, wchodził czasem w jakieś sojusze, ale jest de facto partią opozycyjną
– powiedział.

Według publicysty, jeśli Kukiz’15 stanie się twardą opozycją, to będzie to bardzo trudna sytuacja dla PiS-u, który będzie musiał mobilizować swoich posłów.

Jacek Prusinowski z Radia Plus przyznał, że Morawiecki wiele dawał klubowi i był bardzo ważną postacią, a jego autorytet i doświadczenie było wartością dodaną. Jednak jak zauważył, w polityce ważna jest również spójność, a Kornel Morawiecki wiele razy głosował inaczej niż klub.

– To strata, jeśli chodzi o osobowość, ale jeśli chodzi o prowadzenie klubu to zysk
– ocenił.

Publicyści odnieśli się też do doniesień, według których PKW może odrzucić sprawozdanie finansowe .Nowoczesnej, co skutkowałoby odebraniem dotacji i subwencji państwowej.

(Według PKW partia niezgodnie z prawem przelała pożyczkę na konto komitetu wyborczego. Chodzi o kwotę prawie dwóch milionów złotych, które .Nowoczesna pożyczyła z banku przed wyborami.)
Według Nowackiego, to duży problem wizerunkowy, ale nie finansowy. Prusinowski przypomniał, że PKW potrafi być niezwykle skuteczna, o czym doskonale wie PSL.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj