Kolejny gigant branży IT we Wrocławiu

infor.jpg

Swoją siedzibę w stolicy Dolnego Śląska zamierza otworzyć Infor, międzynarodowa firma zajmująca się wdrażaniem systemów pracy w chmurze. Do 2018 zatrudnionych zostanie pół tysiąca specjalistów.

Obecnie Infor zatrudni około 14000 pracowników, którzy pracują dla klientów z dwustu krajów na całym świecie. Do klientów Infor należy między innymi większość największych firm lotniczych, przemysłowych i związanych z amerykańską służbą zdrowia – łącznie firma pracuje dla 73 tysięcy podmiotów. Jedna z siedzib Infor mieści się między innymi w Krakowie. Teraz międzynarodowa korporacja postawiła na Wrocław, ze względu na dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Już niedługo pięciuset z nich znajdzie pracę w charakterze specjalistów od oprogramowania, usług wdrożeniowych czy działań operacyjnych.

 Z radością przyjąłem decyzję o inwestycji firmy Infor, która – jak sądzę – wyrosła z przekonania o wielkim potencjale wrocławskich absolwentów, jak i samego miasta. Inwestor zamierzający tworzyć we Wrocławiu oprogramowanie dla wiodących światowych marek, doskonale wpisuje się w naszą strategię pozyskiwania do miasta innowacyjnych firm technologicznych. To właśnie dzięki takim inwestorom umacniamy pozycję Wrocławia jako wysoko wyspecjalizowanego ośrodka branży IT – tak skomentował decyzję inwestora Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.

Nawet politycy opozycji przyznają, że w mieście panuje dobry klimat dla tego typu inwestycji:

Na pewno wpływ na tego typu decyzje ma istnienie w mieście dobrych uczelni, jak Polittechnika Wrocławska. To jest główny czynnik, ważniejszy niż działania władz Wrocławia. Aczkolwiek trzeba przyznać, że Rafał Dutkiewicz – przy wszystkich jego wadach – tworzy dobry klimat dla zagranicznych inwestorów – ocenia Krzysztof Szczerba, radny PiS.

Rekrutacja do nowego oddziału firmy już się rozpoczęła. Do końca roku zatrudnionych zostanie około 170 osób, docelowo w 2018 ma ich pracować około pięciuset. Nie jest jeszcze znana dokładna lokalizacja wrocławskiego oddziału firmy.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ