W Śródmieściu powstanie nowe osiedle o podwyższonym standardzie

Jedności Narodowej

W wyniku wygranego przetargu firma Lokum Deweloper zakupi działki na terenie Wrocławia o powierzchni 1,25 ha. Na gruntach powstanie osiedle wielorodzinne o podwyższonym standardzie. Nieruchomości zmienią właściciela za 13,4 mln zł.

Prezes Bartosz Kuźniar oświadczył, że wrocławski rynek ma strategiczne znaczenie dla przedsiębiorstwa. Już teraz Lokum Deweloper jest liderem w sektorze budownictwa o podwyższonym standardzie, a planowana budowa tylko umocni pozycję firmy. Pieniądze na zakup gruntów we Wrocławiu pochodzą ze środków własnych, a także instrumentów dłużnych.

Zakupione grunty znajdują się na wrocławskim Śródmieściu, przy ul. Poniatowskiego, Prusa i Jedności Narodowej. Inwestycja obejmie nie tylko wzniesienie nowych budynków, ale również rewitalizację starych, zabytkowych kamienic.

Firma, której siedziba znajduje się we Wrocławiu, po raz trzeci w tym roku nabyła ziemię pod budownictwo mieszkaniowe. Poprzednie dwie transakcje (zakup 3 ha w Krakowie za 33,2 mln zł i 1,83 ha we Wrocławiu za 11,76 mln zł) zawarte zostały w lutym. Obligacje Lokum Deweloper notowane są na od grudnia 2014 r. na rynku Catalyst. W grudniu ur. miał miejsce debiut firmy na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych.

Foto: domena publiczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj