Wojny w PO ciąg dalszy

schetyna.png

W Platformie Obywatelskiej tak źle się dzieje, że nawet „Gazeta Wyborcza” nie próbuje pudrować konfliktu między liderami partii. I zdradziła kulisy awantury, chociażby o wzywaniu przez Grzegorza Schetynę wszystkich, którzy go krytykowali. Na dywanik wezwany został również Stefan Niesiołowski.

Grzegorz Schetyna przetrzymał trudne czasy i ostatecznie został szefem Platformy Obywatelskiej. Złośliwi mówią o nim jako o syndyku masy upadłościowej, jednak Platforma Obywatelska mimo utraty władzy wciąż cieszy się poparciem sporej części wyborców. Wiele osób twierdziło zatem, że nowy szef partii będzie za wszelką cenę starał się utrzymać jedność w partii. Wśród nich był Bogdan Zdrojewski, który po rozwiązaniu dolnośląskich struktur został powołany na stanowisko komisarza w regionie.

Czytaj więcej -> Rozłam w dolnośląskiej Platformie Obywatelskiej. Czy to początek końca?

Posłowie Platformy (m.in. Bożenna Bukiewicz, Marcin Święcicki, Michał Kamiński) mieli dzisiaj otrzymać reprymendę od szefa. Przed burą Schetyny czmychnął Stefan Niesiołowski.

– Pan Schetyna prosił, żebym przyszedł porozmawiać, ale dziś nie mogę. Będziemy rozmawiać we wtorek, bo mi się nie spieszy 

– powiedział „Wyborczej”.

Wiele wskazuje na powstanie nowej frakcji przeciwnej obecnemu szefowi PO Grzegorzowi Schetynie. W jednej z warszawskich restauracji politycy Platformy Obywatelskiej świętowali urodziny Michała Kamińskiego. Jak informuje „Super Express”, zawiązała się tam nowa frakcja, która wkrótce może wystąpić przeciwko Grzegorzowi Schetynie.

Czytaj więcej -> W PO powstaje nowa frakcja, która wystąpi przeciwko Schetynie?

Nowy lider Platformy przekonuje, że w kierowanej przez niego partii zachodzą normalne zmiany związane z rotacją na najważniejszych stołkach w PO.

PO nie miała władzy na Dolnym Śląsku, miał ją prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. To, że straciliśmy władzę w sejmiku województwa, jest efektem polityki Jacka Protasiewicza. Wziął na listyPO do wyborów samorządowych ludzi Dutkiewicza. Teraz, gdy Platforma przegrała wybory parlamentarne, Dutkiewicz ustawia się pod koalicję z PiS. Dlatego część osób, które startowały z list Platformy, a w rzeczywistości były ludźmi Dutkiewicza, szykuje sojusz z PiS

— ubolewa Schetyna

Czytaj więcej -> Schetyna :To, że straciliśmy władzę w sejmiku województwa, jest efektem polityki Jacka Protasiewicza

fot.: YouTube.com

źródło: wpolityce.pl/niezalezna.pl/telewizjarepbulika.pl/se.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj