Ruch Narodowy opuści Kukiz’15?

logo.png

 

Jutro Rada Polityczna Ruchu Narodowego podejmie decyzje co do funkcjonowania w klubie Kukiza’15. – Jeśli się okaże, że wypowiedzi Pawła Kukiza są autentyczne, to będziemy oczekiwali wyjaśnień i przeprosin w stosunku do Artura Zawiszy – powiedział w Sejmie na konferencji prasowej Robert Winnicki. 

– Nienawidzę tych psychopatów, którzy mówią, że należy Żydów mordować, albo murzyna zastrzelić, dostaję białej gorączki – można usłyszeć nagraniu. (…) Jak mi działał na nerwy jak za mną jeździł ten sku… ten Zawisza, wszędzie, rozumiesz… – mówi na nagraniu lider Kukiz’15.

Do sprawy odniósł się dziś Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, członek klubu Kukiza.

– Jutro zbiera się Rada Polityczna Ruchu Narodowego, będziemy nad tym debatować, podejmiemy kierunkowe decyzje.Na temat całokształtu spraw związanych z funkcjonowaniem Ruchu Narodowego w klubie Kukiz’15 – powiedział Winnicki.

 

Winnicki skrytykował członka klubu Kukiz’15 Marka Jakubiaka. Poseł Jakubiak oskarżył Andrzeja Ż., że „w obecności świadka zasugerował, że nagranie to nigdy nie ujrzy światła dziennego, jeśli otrzyma za nie 30 tysięcy złotych”.

Jakubiak powiedział, że klub Kukiza jako całość jest za utrzymaniem ustawy aborcyjnej. To idzie wbrew ustaleniom, które były przed wyborami, a więc wbrew deklaracjom, że w sprawach światopoglądowych każdy z nas ma wolność wypowiedzi. To jest ten kompromis, na który zgodziliśmy się, zakładając koalicję? – pytał Winnicki.

źródło: http://niezalezna.pl/79376-ruch-narodowy-opusci-kukiz-15

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj