Kijowski promuje KOD w święto Konstytucji 3 Maja

kijoashx.jpg

– Obowiązująca w Polsce Konstytucja jest dziś tak naprawdę jedynym punktem zaczepienia, kiedy mówimy o prawach i wolnościach obywateli – powiedział we wtorek lider KOD Mateusz Kijowski na Marszu Wkurzonych w Gdańsku.

Kijowski powiedział, że cieszy się, że możemy świętować bardzo ważne dla Polaków święto Konstytucji 3 Maja. Zaznaczył, że jest to święto także „każdej innej Konstytucji, w szczególności tej, która dziś obowiązuje, która dziś jest łamana, która wymaga szczególnej troski i opieki”.

Powiedział, że „na Marszu Wkurzonych dziś w Gdańsku będziemy demonstrować swoje przywiązanie do Konstytucji, do porządku prawnego, do praw człowieka, wolności wszystkich obywateli”.

Radomir Szumełda, koordynator KOD na Pomorzu odwołując się do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudy mówiących o konieczności przestrzegania Konstytucj zaapelował do nich, by „zaczęli od siebie”. „Dziś będziemy bardzo głośno ten apel wyrażać” – zapowiedział.

Briefing odbył się przed Marszem Wkurzonych w Gdańsku zorganizowanym przez KOD, który rozpoczęła manifestacja na Placu Solidarności oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Czytaj więcej: BERLIN O KONSTYTUCJI 3 MAJA: Polacy są tak lekkomyślni i tak bardzo niekonsekwentni, że nie zasługują na poparcie i nie należy mieszać się do ich sprawy”

fot. profil M. Kijowskiego na Facebooku

źródło: stefczyk.info, wpolityce.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj