Żakowski: KOD powinien być jak Hamas

maxresdefault.jpg

Dziennikarz „Polityki” Jacek Żakowski stwierdził na antenie radia TOK FM, że Komitet Obrony Demokracji powinien przekształcić się w swego rodzaju polski Hamas. Przypomnijmy, że jest to palestyńska organizacja terrorystyczna. Żakowski przyznał, że porównanie to jest może ryzykowne, ale efektywne.

Żakowski podzielił się ze słuchaczami TOK FM swoją refleksją na temat Komitetu Obrony demokracji. Przyznał, że wyobrażał sobie, że będzie on czymś w rodzaju… polskiego Hamasu, czyli – jak mówił – ruchem społecznym, który buduje przedszkola, szpitale i uzyskał tożsamość polityczną dopiero mając społecznie masowy charakter. – Dziś problemem KOD jest to, że to elitarna grupa – ocenił dziennikarz.

Wypowiedz dziennikarza „Polityki” skomentował na Twitterze Dawid Wildstein, dziennikarz Telewizji Polskiej. „Żakowski chce, by KOD był jak Hamas. Organizacja, która dokonuje zamachów terrorystycznych, w których giną cywile. Gdzie są granice głupoty?” – zapytał Wildstein. Dziennikarz żartobliwie stwierdził, że Żakowski i tak okazał się być umiarkowany. „Chce by KOD był jak Hamas, a nie Al Kaida. Nie denerwujcie Jacka, bo uzna, że KOD ma być nowym ISIS” – dodał.

fot.: YouTube.pl

źródło: telewizjarepublika.pl, tok.fm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj